לא הורס סיפור טוב עם האמת: הפוסט של רה"מ על סכנין טרם נמחק

תיעוד המשחק של בני סכנין הוכיח שהאוהדים לא קראו בוז במהלך דקת הדומייה לזכר נספי אסון השיטפון, אך הפרסום המסית לא הוסר ולא בכדי - יש בו תועלת פוליטית • פרשנות

פרשנות: הפוסט ששיתף ראש הממשלה בנימין נתניהו ובו נטען כי אוהדי קבוצת הכדורגל בני סכנין קראו קריאות בוז במהלך דקת הדומייה לזכר נספי אסון השיטפון בערבה - טרם הוסר. נכון להיום (רביעי) הפוסט נמצא כבר ארבעה ימים בעמודו הרשמי של נתניהו, וזאת למרות שהוכח כי הוא שקרי. מבדיקת חדשות עשר עולה כי הסיבה לכך נובעת מסברת אנשי הניו-מדיה של ראש הממשלה שהפרסום מועיל לו פוליטית.

השאלות שעומדות במרכז הפרשה, כמו אמיתות התרחשותן של קריאות הגנאי במהלך דקת הדומייה או הסתה של ראש ממשלה נגד אזרחי המדינה, כלל אינן מעניינות את נתניהו ואנשיו. גם אם מבחינה עובדתית לא היו שריקות בוז באיצטדיון דוחא שבסכנין, הפוסט המדובר לא פוגע בראש הממשלה. אם יש מי שסברו כי עניינים טכניים או עיסוק באיראן מנעו מנתניהו ואנשיו לטפל במחיקת הפרסום השקרי, אז הם טעו. בין אנשיו של רה"מ יש הסבורים כי ישנם זרמים מסויימים בקרב תומכיו שנהנים מפוסט שכזה שתוקף את הציבור הערבי ומזמין התקפות נגד משמאל.


>> עוד כתבות בחדשות 10:
כוסתה בצואת פרות כדי להצילה מהכשת נחש - ומתה מחנק
אסון השיטפון בערבה: מנהל המכינה הודיע על התפטרותו
חיפה: 11 קטינים נעצרו בחשד שעשקו ותקפו מינית אישה בת 70

בפוסט שפרסם נתניהו, הוא כתב: "בושה וחרפה. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו". עם זאת, סרטון של ערוץ הספורט הראה כי בפועל לא הייתה אף קריאה שכזו.


הפרסום שאותו שיתף נתניהו, שמקורו באתר החדשות של ערוץ 7, גם הוא עדיין באוויר על אף היותו מוטעה. עם זאת, באתר ערוץ הספורט פורסם כי אמנם לא היו שריקות בוז, אך 250 ילדים בגיל בית הספר היסודי לא עמדו בזמן דקת הדומייה.


"ידענו מלכתחילה שראש הממשלה הוטעה", נמסר מבני סכנין בתגובה לפרסום הפוסט. "הדאיגה אותנו החפיזות והמהירות שבה הוא הגיב. ראש הממשלה ידוע ביכולתו המעולה להתנסחויות ואנחנו מצפים ממנו להתנסחות אחרת. לאחר שכל כלי התקשורת ובעלי העניין ראו את האמת. ראינו שגם שר התקשורת דש בעקביו של ראש הממשלה. תקשורת אמורה להיות ישרה".