בצל החרם על מפלגת החירות: קנצלר אוסטריה יגיע לביקור בישראל

פרסום ראשון: למרות החרם שנתניהו שמטיל על מפלגת הימין הקיצוני השותפה בממשלה האוסטרית, סבסטיאן קורץ יגיע לביקור דיפלומטי בארץ בחודש הבא

פרסום ראשון: בצל החרם על מפלגת החירות, קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, צפוי להגיע לביקור בישראל בחודש הבא. בעבר הוא ביקר בישראל כשכיהן כשר החוץ.

לפני כשבועיים התקיים דיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בנושא החרם שמטילה ישראל על מפלגת החירות האוסטרית. משרד החוץ הטיל וטו בתחילה על השתתפותו בדיון של שגריר אוסטריה בישראל, מרטין וייס, אך בעקבות הפרסום בחדשות עשר על כך, השגריר הגיע לדיון לבקשת חבר הכנסת עמיר פרץ.

 היינץ כריסטיאן שטראכה, מנהיג מפלגת החירות באסטריה
 

היינץ כריסטיאן שטראכה, מנהיג מפלגת החירות באסטריה( חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

עורך דינו של טראמפ לשעבר: מולר איים לזמן את הנשיא לעדות

הפתרון למשבר המים בדרום אפריקה: לייבא קרחון מאנטרקטיקה

ההוצאות להורג בדרך: הפגיעה ביוקרה האיראנית לא תעבור בשתיקה

עקיבא תור, ראש חטיבת התפוצות במשרד החוץ, הסביר את עמדת משרדו בדיון: "הסיבה לחרם של כל היהדות המאורגנת בעולם על מפלגת החירות היא שהמפלגה נגועה עמוקות באידיאולוגיה אנטישמית".

כאמור, בעקבות הפרסום, פנה יו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית ישראל-אוסטריה, ח"כ פרץ, למנהל ועדת החוץ והביטחון שמואל לטקו, והדגיש כי אין מקום למנוע מהשגריר האוסטרי להשתתף בדיון. הוא הבהיר כי הזמין אותו להשתתף בדיון באופן אישי וכי הוא דורש שיתאפשר לו להיכנס לישיבה. כאמור, בעקבות זאת השגריר האוסטרי הגיע לדיון בנושא מפלגת החירות וזאת בניגוד לעמדת משרד החוץ.

בתגובה לפרסום אמר שגריר אוסטריה: "יו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית ישראל-אוסטריה, ח"כ עמיר פרץ הזמין אותי לדיון, והסכמתי בשמחה".

מפלגת החירות שמייצגת את הימין הקיצוני באוסטריה היא חברה בקואליציה באוסטריה וראש המפלגה שטראכה משמש כשר הפנים וסגן הקנצלר. המפלגה גם מחזיקה בתיק החוץ בממשלה. לאחר הקמת הממשלה באוסטריה החליט ראש הממשלה נתניהו להמשיך את החרם שמטילה ישראל על המפלגה בשל הרקע הגזעני והאנטישמי שלה. נתניהו הורה למשרד החוץ לא לקיים קשרים עם שרי המפלגה בממשלת אוסטריה.