קרחון באנטרטיקה, רויטרס

הפתרון למשבר המים בדרום אפריקה: לייבא קרחון מאנטרקטיקה

מדען ימי מחפש משקיע על מנת להוציא לפועל את תוכניתו לפתרון המחסור החמור במים בקייפטאון. לטענתו, הרעיון היצירתי יימנע משבר מ-4 מיליון התושבים

המדען הימי ניק סלואן טוען כי מצא פתרון למשבר המים החמור ממנו סובלת העיר קייפ טאון שבדרום אפריקה, כך על פי פרסום ב"סקיי ניוז". ניק סלואן מציע לגרור קרחון מאנטרקטיקה עד לחופי יבשת אפריקה, ואז למלא את מאגרי השתייה במי הקרח.

סלואן הודיע כי הוא מחפיש משקיע להובלת חתיכות ענקיות של קרח על גבי האוקיינוס, ולהמיס אותם בדרום אפריקה. הוא אמר כי הצוות שלו מסוגל להקיף את הקרחונים ב"חצאיות בד", על מנת להגן עליהם ולצמצם את האידוי. "יש לנו רעיון שאף אחד עוד לא חשב עליו", אמר.

 סכר מיובש בקייפטאון, דרום אפריקה
 

מאגר מיובש בקייפטאון, דרום אפריקה (רויטרס)

 

הוא מתכנן להוביל את הקרחונים בעזרת ספינות ענק לתוך "זרם בנגואלה", שזורם לאורך החוף המערבי של דרום אפריקה, עד שיגיעו לנקודה הקרובה ביותר לקייפטאון. אז, לפי התוכנית, מכונה ענקית תחתוך את הקרח לגודל מתאים להמשך הטיפול.

דרום אפריקה הכריזה על אסון לאומי לאחר השנתיים היבשות ביותר בהיסטוריה של המדינה – 2015 ו-2016. הרשויות הזהירו מהפסקה של הזרמת מים לברזים בקייפטאון, על 4 מיליון תושביה, אם לא יגיע גשם בקרוב לאזור.