התקיפה במחסנים הסוריים, טוויטר

גורמים אמריקנים: "נראה שישראל נערכת למלחמה עם איראן"

רשת NBC מדווחת, מפי מקורות בממשל, כי התקיפה בתחילת השבוע בסוריה היא הסימן האחרון להסלמה בין שתי המדינות • ליברמן: "האיראנים מנסים לפגוע בנו - ניתן תשובה"

רשת NBC האמריקנית דיווחה היום (שלישי) כי התקיפה בבסיס האיראני בסמוך לעיר חמאה בסוריה בתחילת השבוע בוצעה על ידי ישראל, והמטרות שהותקפו בחמאה הכילו בחלקן טילים נגד מטוסים. בדיווחי הרשת, שהובאו מפי שלושה מקורות בממשל האמריקני, נמסר כי נראה שישראל נערכת למלחמה עם איראן, וכי התקיפה בסוריה השבוע היא הסימן האחרון להסלמה בין שתי המדינות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

כפר סבא: הרוג ו-4 פצועים בפיצוץ ברכב בזמן נסיעה

בתום מרדף: נעצר חשוד נוסף במעורבות בירי בצומת אוהלים שבדרום

מדוע במדינות ערב עברו בבת אחת לשדר את הצהרת הגרעין של נתניהו

 תמונת לווין של בסיס חטיבה 47 שהותקף הלילה בסוריה
 

תמונת לווין של בסיס חטיבה 47 שהותקף הלילה בסוריה (אימג׳סאט ISI)

 

בתוך כך, שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס למתיחות עם איראן. "איראן ניסתה לפתח נשק גרעיני, נכנסה להסכם (הגרעין) לצורך הטבות כלכליות והיא מנסה להסתיר את הנשק שלה", אמר ליברמן בטקס החלפת מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

לטענתו של ליברמן, במדינות העולם התעלמו מהפעילות האיראנית. "מדינת ישראל לא יכולה להתעלם מהאיומים של איראן, שהבכירים שלה מבטיחים למחוק את ישראל, ולכן נעשה את כל מה שצריך לעשות", קבע השר. בהמשך, התייחס ליברמן לדיווחים על תקיפה אפשרית של איראן נגד ישראל. "האיומים של איראן באים לאורך השנים", טען השר. "הם מנסים לפגוע בנו ואנחנו ניתן תשובה", הוסיף. 

 שר הביטחון ליברמן בסיור בצפון רצועת עזה
 

נשיב לאיראן. ליברמן (חדשות עשר)

 

אתמול פורסמו תמונות לוויין שחשפו את הנזק האדיר שנגרם לאתרים השונים שהופצצו בסוריה בתחילת השבוע. ברשתות החברתיות פורסמו צילומי לוויין של בסיס חטיבה 47 בחמאה שהכיל על פי דיווחים מחסנים של טילי קרקע-קרקע. ארבעה מתחמים הותקפו בתקיפה, ו-12 מבנים הושמדו.

עוד אתמול, גורם רשמי מהכוחות הנאמנים למשטר אסד ולאיראן, מסר ל"ניו יורק טיימס" כי התקיפות בסוריה ליד העיר חמאה פגעו במחסן בבסיס צבאי, השמידו כ-200 טילים והרגו 16 בני אדם, ביניהם 11 איראנים. הוא וגורמים רשמיים נוספים אמרו כי טהראן צפויה להגיב נגד ישראל, לה מיוחסת המתקפה. לדבריו, התגובה צפויה ככל הנראה להגיע לאחר הבחירות לפרלמנט בלבנון, הצפויות ב-6 למאי.

 תמונת לווין של בסיס חטיבה 47 שהותקף הלילה בסוריה
 

תמונת לווין של בסיס חטיבה 47 שהותקף הלילה בסוריה (אימג׳סאט ISI)

 

יש לציין כי בערב יום הזיכרון האחרון פירסמה מערכת הביטחון את מפת הבסיסים של הכוח האווירי האיראני שנבנה בסוריה. הרצון אז היה לשבש פיגוע נקמה איראני על התקיפה בבסיס ה-T4 המיוחסת לחיל האוויר הישראלי. שדה התעופה בחלב שהופצץ הלילה היה אחת המטרות ברשימה.