מנכ"ל מועצת המכינות על אסון השיטפון: "ראש מכינה אחראי תמיד"

דני זמיר התייחס בפתח כנס ראשי המכינות הקדם-צבאיות למותם של תשע הנערות והנער בנחל צפית בשבוע שעבר. "מוות שנובע מכשל באחריות. יש לבחון את הכשלים, לבדוק ולתקן"

אסון השיטפון בערבה: מנכ"ל מועצת המכינות הקדם-צבאיות, דני זמיר, התייחס היום (שלישי) לאסון הכבד שאירע בשבוע שעבר בנחל צפית, בו נהרגו תשע נערות ונער. "(זה) מוות מיותר שלא צריך היה לקרות, הוא נובע מכשל מהותי באחריות", אמר זמיר בכנס ראשי המכינות בבית ברל.

זמיר אמר בהמשך דבריו כי "ראש מכינה אחראי תמיד - מיום הקמת המכינה ובכל פעילות שלה - אנחנו אחראים לחניכים שלנו, נקודה". לטענתו, האסון הקשה מחייב את כלל המנהלים לחשבון נפש. "יש לבחון היטב את הכשלים, לבדוק ולתקן, אך בלי לפגוע בעצמאות המכינות ובחופש הפעולה שלהן", סיכם המנכ"ל.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צרפת על נאום נתניהו: מדגיש את הצורך בשמירה על הסכם הגרעין

הותר לפרסום: נחשפה חוליית חמאס במזרח י-ם; חבריה הואשמו בטרור

תגובה איראנית לתקיפה בסוריה - רק אחרי הבחירות בלבנון

 מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר
 

"ראש מכינה אחראי תמיד". זמיר (חדשות עשר)

 

לכנס ראשי המכינות הגיע היועץ החיצוני המיוחד שמונה למכינות השבוע, מפכ"ל המשטרה לשעבר שלמה אהרונישקי. נוסף אליו, נכחו במקום גם ראשי המכינה בעלי, הרבנים אלי סדן ויגאל לוינשטיין והרב הצבאי הראשי לשעבר רפי פרץ (שחזר לשמש ראש המכינה הקדם צבאית עצם). האירוע החל בדקת דומיה לזכר הרוגות והרוגי האסון. 

אתמול פורסם כי שלושה ימים לפני אסון השיטפון בערבה, סוכם כי הטיול יבוטל בשל תנאי מזג האוויר. אולם, מנהל המכינה, יובל כאהן, החליט כי אין סיבה לבטל ובסופו של דבר, הטיול יצא אל הפועל. עוד פורסם אתמול, כי במשטרה מייחסים עתה סעיפי הריגה למדריך אביב ברדיצ'ב לאחר עדויות שהתקבלו לפיהן הוא הוזהר שלא לצאת למסלול אך הוא קיבל את ההחלטה בשטח על דעת עצמו.

 חילוץ הנערים בנחל צפית
 

שורדי האסון בנחל צפית, בשבוע שעבר (חדשות עשר)

 

לפי פרטים שנחשפו אמש בחדשות עשר, ביום ראשון שעבר, 22 באפריל, שלחה אחת המדריכות במכינה, נ', הודעה בוואטסאפ למדריך ברדיצ'ב. בהודעתה היא הביעה היסוס בנוגע לקיום הטיול. בתגובה, השיב לה ברדיצ'ב: "קיימי התייעצות עם צוות החניכים ונחליט בהמשך". עוד עולה כי בהמשך פנתה המדריכה לראש המכינה, והודיעה כי הוחלט שלא להוציא את הטיול. בגובה לכך, ראש המכינה כאהן השיב: "מה פתאום? אין סיבה לדחות. הכול בסדר. ניפגש ונדבר".


ברדיצ'ב וכאהן שוחררו אתמול למעצר בית לאחר ששהו במעצר חמישה ימים. עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של ברדיצ'ב, התייחס לשחרור למעצר בית: "שמח שקיבלו את בקשתי להקדים את שחרורו ממעצר, מלכתחילה לא היה מקום לעוצרו ואני משבח את המשטרה שהקדימה שחרורו". מתנדבי יחידת החילוץ ערבה של המחוז הדרומי במשטרה חזרו אתמול לנחל צפית לחפש אחר ציוד השייך לנערות והנערים טיילו במקום במהלך האסון.  המתנדבים הסתובבו במקום במשך שעות ארוכות ואיתרו תיקים, שקי שינה וביגוד שאותו העבירו חוקרי המחוז הדרומי במשטרה למשפחות.

 ההודעות בין אנשי צוות המכינה
 

ההודעות בין אנשי צוות המכינה( חדשות עשר)