תיעוד: בניגוד לטענת רה"מ - אוהדי סכנין לא שרקו בוז בדומייה

נתניהו שיתף בעמוד הפייסבוק שלו כתבה הקובעת כי האוהדים קראו קריאות במהלך דקת הדומייה לזכר ההרוגים באסון השיטפון. אלא שבשידור המשחק לא נקלטה אף קריאה כזו. צפו

לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיתף בחשבון הפייסבוק שלו כתבה של חדשות "ערוץ 7", בה נכתב כי אוהדי קבוצת בני סכנין שרקו "בוז" במשחק כדורגל במהלך דקת דומייה לזכר הנערים שנהרגו באסון השיטפון, סרטון של ערוץ הספורט מראה כי בפועל לא הייתה אף קריאה שכזו.

בפוסט שפרסם נתניהו, הוא כתב: "בושה וחרפה. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו".

חברת הכנסת שלי יחמוביץ', הגיבה לטענות נתניהו בטוויטר וכתבה כי "האשמת השקר הנואלת של נתניהו את בני סכנין כאילו לא עמדו לזכר הנספים בערבה, היא עליית מדרגה בהסתה המופרעת בחסותו, ומצטרפת להאשמה השיקרית את הקרן החדשה באחריות לכשל הטיפול שלו בפליטים. כי זו לא רק הסתה נגד יריבים פוליטיים, אלא המצאת שקרים עליהם והסתה בעזרת השקר שהמצאת".

מבני סכנין נמסר בתגובה לחדשות עשר: "ידענו מלכתחילה שראש הממשלה הוטעה. הדאיגה אותנו החפיזות והנהירות שבה הוא הגיב. ראש הממשלה ידוע ביכולתו המעולה להתנסחויות ואנחנו מצפים ממנו להתנסחות אחרת. לאחר שכל כלי התקשורת ובעלי העניין ראו את האמת. ראינו שגם שר התקשורת דש בעקביו של ראש הממשלה. תקשורת אמורה להיות ישרה".

בהכנת הידיעה השתתף יואב כהן