בחור צעיר קורע דגל ישראל שנתלה בברלין כחלק מניסוי, עיתון "בילד" הגרמני

ניסוי בברלין: תוך כמה זמן יורידו דגל ישראל שנתלה ברחוב?

כתב עיתון "בילד" הגרמני תלה את הדגל במקומות שונים בבירה הגרמנית, ובדק כיצד עוברי אורח יגיבו ומה יעשו איתו. צעירים תלשו וקרעו אותו לחתיכות ואף ניסו לשרופו • צפו

העיתון הגרמני "בילד" ביצע ניסוי בברלין שבגרמניה, ותלה מספר דגלי ישראל במוקדים שונים בעיר. המטרה הייתה לבדוק אם העוברים והשבים יגיבו לו באופן כלשהו או ינסו להוריד אותו וכמה זמן זה ייקח. מצלמה נסתרת תיעדה את הפעולות השונות שעשו מספר אנשים ברחוב בתגובה למראה הדגל.

42 דקות בלבד מתחילת הניסוי, ניתן לראות שני צעירים שלאחר היסוס קצר רצים לעבר הדגל, קורעים אותו, זורקים אותו על הרצפה ודורכים עליו. אחד מהשניים מוציא טלפון סלולארי ומתעד את עצמו מנסה להצית את הדגל באמצעות מצית, אך ללא הצלחה. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מחאה נדירה באיראן: מאות צופים במשחק כדורגל קראו בשמו של השאה

חשד לשחיתות ברשות מקומית: תשעה נעצרו - ביניהם עובד בכיר

הכנסת שבה למושב הקיץ: מהם המוקשים העומדים בפני הקואליציה?

בחור צעיר קורע דגל ישראל שנתלה בברלין כחלק מניסוי
 

בחור צעיר קורע דגל ישראל שנתלה בברלין כחלק מניסוי(עיתון "בילד" הגרמני)

 

שעה מתחילת הניסוי, במקום אחר בעיר, שני גברים שהבחינו בדגל תולשים אותו וזורקים אותו לפח הזבל הסמוך. כשכתב של ה"בילד" ניגש אליהם ושואל אותם מדוע עשו זאת, אחד מהשניים עונה לו: "זו לא בעיה שלך".

לאחר 81 דקות מתחילת הניסוי, במיקום אחר, הידוע כמרושת מצלמות ללא קשר לניסוי, 11 אנשים שונים יורקים על הדגל בעוד הם חולפים על פניו ברחוב. במהלך כל הניסוי, רבים נוספים תלשו את הדגל, קרעו אותו, או זרקו אותו לפח.

אדם נוסף שהוריד את הדגל נשאל על ידי הכתב מדוע עשה זאת, וזה ענה לו כי מדובר ב"מחוז רב תרבותי. אנו רוצים להימנע מפרובוקציות מודעות, אנו חוששים ממהומות.

בשבוע שעבר התקיימה בברלין עצרת מחאה נוכח העלייה בכמות האירועים האנטישמיים בגרמניה. אלפי אזרחים, פוליטיקאים ואנשי ציבור צעדו מבניין הקהילה היהודית בעיר עם כיפה לראשם תחת הסיסמה: "ברלין חובשת כיפה". במקביל נערכו מספר אירועים דומים בערים אחרות בגרמניה.

מצעד הכיפות בברלין
 

מצעד הכיפות בברלין (חדשות עשר )

 

בטרם התקיימה העצרת, ראש המועצה המרכזית של יהודי גרמניה, יוסף שוסטר, ליהודי גרמניה, שלא לחבוש כיפה בפומבי כשהם יוצאים לבדם. רבים בקהילה היהודית מבקשים להעביר בצעדה מסר הפוך - אסור לפחד.

מנחה האירוע הקריא בפני הקהל את דבריה של הקנצלרית, אנגלה מרקל, שהגדירה בריאיון לחדשות עשר "צורה חדשה של אנטישמיות" מצד פליטים שמגיעים לגרמניה. הוא המשיך עם דבריה של מרקל, שהודתה בריאיון כי היא מוטרדת מהעובדה שמוסדות יהודיים נאלצים להציב אבטחה במשך 24 שעות ביממה.

האנטישמיות בגרמניה עלתה לכותרות בעקבות תיעוד של פליט סורי תוקף יהודי חובש כיפה. 947 מקרים אנטישמיים אירעו בשנת 2017 בגרמניה, עלייה של 60%. 

שר החוץ הגרמני, הייקו מאס, התייחס בטוויטר לצעדה וגיבה את הקהילה היהודית. "ביחד עם 'ברלין חובשת כיפה', צריך להראות סולידריות היום", כתב, "עם אנשים מאוימים רק בגלל שהם חובשים כיפה, עלינו להראות להם שאינם לבד. אנחנו חייבים למנוע מצב שבו אנטישמיות תהפוך שוב לשגרה בגרמניה".