התמונה האחרונה: עדיאל צילם את שני ואגם - דקות לפני האסון

שתי בנות צועדות במדבר עם תרמיל על הגב - התמונה שצילם עדיאל לא מרמזת על הסוף הקשה של הטיול בנחל צפית. "ראיתי אותן נסחפות עם הזרם – זרם חזק בצורה שלא תיאמן"

עדות מאסון השיטפון בערבה: עדיאל חסיד ורז דרדיק, שני תלמידי כיתה י"ב שהשתתפו בטיול מכינת "בני ציון" בנחל צפית, שיחזרו בקול חנוק את הרגעים הדרמטיים ששינו את חייהם. 37 דקות בדיוק לפני האסון הנורא, צילם עדיאל את שני שמיר ואגם לוי, שהיו אמורות להיות חברותיו למכינה בשנה הבאה, הולכות בנחל. זו הייתה תמונתן האחרונה.

"החובש צעק 'שיטפון, כולם לעלות למעלה'", סיפר עדיאל. "באינסטינקט של שנייה קפצתי על מדרגת סלע, וכשהסתובבתי לראות מה קורה, ראיתי אותן נסחפות עם הזרם – זרם חזק בצורה שלא תיאמן". רז, שכאמור השתתף אף הוא בטיול הגיבוש, הוסיף: "התחלנו לשמוע את המים, ראינו את הגל ואז קפאנו במקום. כשטיפסנו ראינו את הזרם טס עם שתי בנות שאין להן מה לעשות, אני כבר ידעתי שהן מתו".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

האחראי על המכינות לשעבר: במשרד החינוך התנערו מאחריות עליהן

לקראת הסכם היסטורי: איך בכלל מפרקים נשק גרעיני?

פרסום ראשון: מבקר המדינה פתח בבדיקה מקיפה על האסון בערבה

 תמונתן האחרונה של שני שמיר ואגם לוי
 

תמונתן האחרונה של שני שמיר ואגם לוי (עדיאל חסיד)

 

במהלך סוף השבוע הגיעו מאות בני ובנות מכינות קדם צבאיות לכיכר רבין בתל אביב, ולמוקדים נוספים ברחבי הארץ, כדי להדליק נר זיכרון ולעבור יחד את השעות הקשות. עדיאל העביר את השבת בחיק משפחתו בביתם שבענתות, ולמרות מה שקרה, הוא עדיין מתכוון ללמוד במכינת "בני ציון" בשנה הבאה.