הצתת מסגד וכתובות נאצה: מתחילת החודש - 14 פשעי שנאה בגדה

לפי ארגון "יש דין", האירועים שהתרחשו ביהודה ושומרון ובירושלים כללו בין היתר ניקוב צמיגים וריסוס גרפיטי על בתים וכלי רכב. עד כה לא נעצר אף חשוד במעשים

14 פשעי שנאה נגד תושבים פלסטינים ביהודה ושומרון ובירושלים בוצעו מאז תחילת החודש הנוכחי - כך עולה מנתונים שפרסם היום (ראשון) ארגון "יש דין". לפי הארגון, פשעי השנאה כללו ריסוס כתובות נאצה על כלי רכב ובתים, ניקוב צמיגים, והצתת דלת מסגד, כפי שקרה בכפר עקרבה לפני כשבועיים, שם גם רוססו כתובות נאצה על המבנה. עד כה לא אותרו חשודים באף אחד מהמקרים.

הבוקר דווח כי צמיגים נוקבו וכתובות נאצה רוססו במהלך הלילה בכפר תורמוס עיא, שמצפון לרמאללה. על פי החשד, מדובר בפשע שנאה שבוצע על ידי פעילי ימין קיצוני במחאה על המעצרים המנהליים שנוקט השב"כ נגד מנהיגי "נוער הגבעות", תנועת "המרד" ותנועות ימין קיצוני נוספות.

ביום רביעי שעבר, בוצע פשע שנאה בכפר אכסאל שבעמק יזרעאל. שני רכבים הוצתו ונשרפו כליל, ועל גדר אבנים במקום רוססה הכתובת: "יהודים בואו ננצח". מהמטה למאבק בגזענות נמסר אז בתגובה לאירוע: "אין ספק כי המשטרה לא עושה מספיק בעניין. לא דווח על עצורים וכנראה שלא לוקחים את הנושא ברצינות. הטיפול הלקוי מהמשטרה, לצערנו, נותן לגיטימציה למקרים וזה שהביא להתפשטותם".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

שר החוץ האמריקני נחת בישראל - ויפגוש את נתניהו

שוטר ירה בעבריין מוכר לאחר שדקר אדם במהלך קטטה בירושלים

אסון השיטפון: המשטרה פשטה על המכינה שארגנה את הטיול

 רכב שרוף באכסאל
 

רכב שרוף באכסאל (חדשות עשר )

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, מסר בתגובה לאירוע באכסאל: "מה שמתחיל בשריפת מכוניות יסתיים בשריפת בני אדם. על ראש הממשלה ושרי הביטחון וביטחון הפנים להשקיע את כל המשאבים הנדרשים כדי שמשטרת ישראל והשב"כ יוכלו לשים את ידם על האחראים למעשיי השנאה של תג מחיר ולמנוע את הרצח הבא שכתוב באותיות ענק על הקיר".

בהודעת ארגון "יש דין" מהשבוע שעבר נמסר: "בשבועות האחרונים ישנה עלייה ברורה באירועי פגיעה ברכוש בתוך הכפרים הפלסטיניים. אף על פי כן, ככל שידוע לנו, איש לא נעצר כחשוד באף אחד מהמקרים האלה. אוזלת היד של רשויות אכיפת החוק מעניקה רוח גבית לעבריינות האידיאולוגית נגד פלסטינים, שסובלים מאלימות כמעט יום יומית שנועדה לנשל אותם מאדמותיהם".

 חשד לתג מחיר בכפר ג'ית שבשומרון - כתובות נאצה נמצאו על כלי רכב
 

חשד לתג מחיר בכפר ג'ית שבשומרון - כתובות נאצה נמצאו על כלי רכב (חדשות עשר)