צעירים מתפרעים בכביש, חדשות עשר

הדרום הפרוע: "על הבריונות בכבישים להיות בראש סדר העדיפויות"

ראשי המועצות האזוריות עומר ורמת הנגב, ומפקד מחוז דרום לשעבר במשטרה, שוחחו ב"מטה המרכזי" על תופעת האלימות בנגב. "אם היו מדווחים כל יום אולי דברים היו משתנים"

פיני בדש, ראש המועצה המקומית עומר, ערן דורון ראש המועצה האזורית רמת הנגב וניצב בדימוס אורי בר לב, לשעבר מפקד מחוז הדרום במשטרה.

"בכל שבוע עוצרים ג'יפ בכביש וגונבים אותו", הסביר פיני בדש על המצב בדרום. "קורים המון דברים שלא מגיעים לתקשורת. אם היו מדווחים כל יום אולי דברים היו משתנים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חקירת האסון בערבה ותקיפה בעזה: כותרות השבת

נמשכים החיפושים אחר נהג המשאית שנעדר מחמישי בעקבות השיטפונות

הרצוג: כיצד בני נוער יוצאים לאזור סופה בלי פיקוח ושיקול דעת?

"צריך להיזהר מלהכליל את כלל האוכלוסייה הבדואית בנגב", אמר ערן דורון. "ההנהגה הבדואית מגנה את הדבר הזה. יש טענה שהמדינה היא לא בסדר ואני דוחה את הטענה הזו, האחריות האישית בקהילה היא שמאפשרת את הדבר הזה".

 פיני בדש, ערן דורון ואורי בר לב

פיני בדש, ערן דורון ואורי בר לב( חדשות עשר)

 

"אני מכיר את הדרום הרבה מאוד שנים וזה הגיע לשיאים שלא היו בעבר", אמר אורי בר לב. "מדינת ישראל צריכה לקבל החלטה. הכול מתחיל מהבנייה הבלתי חוקית. היכולת למעשים הללו מתחילה כך".

"יש חוק בדואי ויש חוק ישראלי", הסביר בדש. "שאלתי בדואי למה כל הזמן עם החוק הבדואי. הוא הסביר שאצלנו יש חוק מוות ואצל החוק הישראלי לא". "צריך לשים את הבריונות בכבישים בראש סדר העדיפות כי הוא נוגע בכל הדרום", המשיך ערן דורון.

לפני כשבוע פורסמו שני סרטונים בהם נראים צעירים רעולי פנים, תושבי ישוב בדואי בנגב, כשהם יורים באוויר ונוסעים בפראות בסמוך לתל שבע. באחד הסרטונים נראה צעיר יורה מתוך טרקטורון נוסע, באזור מגורים, כשלצידו נוסעות מכוניות נוספות. מחקירה ראשונית עלה כי ככל הנראה מדובר בירי על רקע חתונה שהתקיימה באותו ערב ביישוב שגב שלום. המשטרה עצרה כמה חשודים במעשים