אליפות אירופה בג'ודו: פיטר פלצ'יק זכה בארד

הג'ודאי הישראלי המתחרה בקטגוריית משקל של עד 100 ק"ג הפסיד בחצי הגמר ולאחר מכן ניצח את יריבו הרוסי לאחר איפון. פלצ'יק חגג עם רעייתו: "ניסע לירח דבש שדחינו"

הג'ודאי פיטר פלצ'יק זכה היום (שבת) במדליית ארד לישראל באליפות אירופה הנערכת בתל אביב. אורי ששון הודח מוקדם יותר כבר בסיבוב השני.

פלצ'יק התחרה במשקל של עד 100 ק"ג והפסיד בחצי הגמר לסיריל מארה הצרפתי, אך זכה לאחר מכן בארד לאחר איפון על יריבו הרוסי. "אני נהנה להילחם, אוהב ג'ודו ולא אוותר על זה לעולם", אמר לאחר הקרב. "הרגשתי שאני חייב לתת אלף אחוז והכל התחבר".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נמשכים החיפושים אחר נהג המשאית שנעדר מחמישי בעקבות השיטפונות

בגלל מזג האוויר: חסימות כבישים בדרום הארץ, חשש משיטפונות

משהו קטן וטוב: בחזרה אל חניכי המכינה ששיפצו בתים של קשישים

קודם לכן הודחה ירדן מאירסון, שמתחרה בקטגוריית המשקל של עד 78 ק"ג, כבר בסיבוב הראשון, לאחר הפסד לאלופת אירופה המכהנת. לי קוכמן המתחרה במשקל של עד 90 ק"ג הודח גם הוא.

הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה אתמול במדליית זהב בקטגוריית משקל עד 81 ק"ג באליפות אירופה בג'ודו, הנערכת בתל אביב. מוקי ניצח את יריבו הבלגי סמי צ׳וצ׳י בווזארי בניקוד זהב. מוקדם יותר היום ניצח בשלב חצי הגמר את אסלן לאפינגוב הרוסי בזכות עונשים שצבר יריבו.

בווידאו: רעייתו של פלצ'יק לאחר הניצחון

 שגיא מוקי
 

שגיא מוקי(רויטרס )

 לאחר הזכייה התייחס מוקי לדרך הארוכה שעשה עד המדלייה המוזהבת: "אני עדיין לא מעכל, הקהל הביא לי כוח", אמר הג'ודוקא. "כל השיקום שעברתי אחרי הפציעה הקשה, הכל יוצא עכשיו. המאמן שלי אורן סמדג'ה תפס אותי בגיל 4, לא ויתר עליי ולכן אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים עכשיו. החלום שלי היה לשמוע את התקווה כאן בתל אביב״.

על זכייתו בזהב יקבל מוקי מענק של 40 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו אורן סמדג'ה יקבל מחצית מהסכום.

בשלבים הקודמים של האליפות ניצח מוקי ברבע הגמר את ההונגרי לסלו צ'ונקאי בזכות שני ווזארי שהשיג על יריבו. בשמינית הגמר ניצח הישראלי את הבלגי מתיאס קאסה בוזארי ולפני כן, בשלב הראשון, השיג ניצחון מהיר באיפון על הצרפתי ג'ונתן אלארדון.
 

במהלך טקס הענקת המדליות, ברך ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, את הזוכה הישראלי: "ברכות ושאפו ענק, במאמץ נחישות והתמדה אנחנו יכולים להפתיע גם בספורט, גאה בך״.

גם מאמנו של מוקי, אורן סמדג׳ה, התייחס לזכייה ובנוסף לאסון השיטפון בערבה: ״מוסר תנחומים למשפחות. זה יום עצוב מלא בשמחה. מוקי הוא ספורטאי על, מהלוחמים הגדולים כיום בג’ודו העולמי״.