אלפים חוגגים בעישון מריחואנה, רויטרס

ההרשעות בגין שימוש במריחואנה יבוטלו?

התביעה בסיאטל הודיעה כי היא רוצה לבטל יותר מ-540 הרשעות נגד אנשים שנתפסו עם כמויות קטנות של הסם. ראשת העיר: "צעד הכרחי להענקת לוח נקי לתושבים ולתיקון העוולות"

התביעה בסיאטל הודיעה אתמול (שישי) כי היא רוצה לבטל יותר מ-540 הרשעות נגד אנשים שנתפסו עם כמויות קטנות של מריחואנה בין השנים 1997-2012. יישום ההחלטה נתון לאישור בית המשפט במדינה.

וושינגטון, המדינה שבה שוכנת סיאטל, החליטה כבר בשנת 2012 לאפשר החזקת מריחואנה לשימוש אישי, ומאז אף אחד לא הורשע. ראשת העיר, ג'ני דורקאן, אמרה כי "החלטה זו היא צעד הכרחי לתיקון העוולות של המלחמה הכושלת בסמים, שהשפיעה באופן לא פרופורציונאלי על הקהילה בעיר". עוד ציינה כי "אמנם איננו יכולים לבטל את כל הנזק שנגרם, אך עלינו לעשות את תפקידנו כדי להעניק לתושבי סיאטל לוח נקי".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בוקר עצוב: הלכה לעולמה המסעדנית והקונדיטורית רביבה אפלמשהו קטן וטוב: בחזרה אל חניכי המכינה ששיפצו בתים של קשישיםשלושה רוכבי טרקטורון חולצו לאחר שנסחפו בשיטפון בערבה

 אלפים חוגגים בעישון מריחואנה
 

אלפים חוגגים בעישון מריחואנה (רויטרס)

 

בעקבות ההחלטה הצטרפה סיאטל לסן פרנסיסקו שמוקדם יותר השנה הודיעה כי תבטל הרשעות של כ-4,000 מתושבי העיר, שהואשמו החל משנת 1975 בהחזקת מריחואנה. גם סן דייגו החלה תהליך דומה ואפשרה לאחרונה לכל אדם שהורשע בהחזקה להגיש בקשת ערעור.

למרות ההחלטה, צריך לזכור שמתוך 50 המדינות בארה"ב, רק תשע אישרו לגליזציה, וכי ברמה הפדרלית הוא עדיין נחשב בלתי חוקי, ונמצא בראש סדר העדיפויות של הסוכנות האמריקנית לאכיפת סמים.

סייע בהכנת הכתבה: שלומי אברבוך