משהו קטן וטוב: בחזרה אל חניכי המכינה ששיפצו בתים של קשישים

לאחר אסון השיטפון בערבה, בו נהרגו 10 בני נוער שהיו בגיבוש של מכינת "בני ציון", חזרנו אל המסע של בני אותה מכינה, לפני כשנתיים, להפגת הבדידות בקרב הציבור הוותיק

משהו קטן וטוב: לפני כשנתיים, בחודש אפריל 2016, מצלמת חדשות עשר ליוותה את חברי ארגון "דור לדור", מעמודי התווך של המכינה הקדם צבאית "בני ציון", במסעם לשיפוץ בתיהם של קשישים בודדים לפני חג הפסח. עתה, אחרי אסון השיטפון בערבה שגבה את חייהם של עשרה נערות ונערים, אנו נזכרים בפעילות של המכינה להפגת הבדידות בקרב קשישים.

ארגון "דור לדור" פועל באמצעות שלוש תוכניות מרכזיות: הראשונה מפגישה פעם בשבוע בין למעלה מ-300 צעירים לזקנים למפגש חברתי שיוצר קשרים מדהימים; השנייה היא מוקד פניות עם סיוע לדברים נקודתיים, מהחלפת נורה ועד טיפול בבעיות אחרות; השלישית היא פרויקט של אירועי שיא בתקופת החגים, כל פעם בהתאם לחג, כולל קיום ליל הסדר ומסיבת פורים לקשישים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שלושה רוכבי טרקטורון חולצו לאחר שנסחפו בשיטפון בערבהטראמפ: אולי אגיע לטקס פתיחת השגרירות בירושליםמדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופה

  חניכי מכינת "בני ציון" משפצים בתים של קשישים, לפני כשנתיים
 

חניכי מכינת "בני ציון" משפצים בתים של קשישים, לפני כשנתיים (חדשות עשר)

 

הארגון עושה שיפוצים במהלך חג הפסח בבתים של זקנים, בלוד, חיפה, תל אביב וירושלים. השיפוצים יכולים להיות קלים מאוד, כמו הכנת הבית לחג וניקיונות ועד לשיפוצים של "מייקאובר" (מהפכה) מוחלט, ממש כמו בטלוויזיה. ניר יששכר, מנהל פורום "קול הדורות": החבר'ה של המכינה מגיעים לבתים של זקנים בודדים, ומלווים אותם באופן קבוע, אחת לשבוע, במטרה ליצור קשר חברתי. אנחנו רוצים שהצעירים יסתכלו אחרת על ציבור הזקנים בישראל".

ברוריה אנגל, שהמתנדבים שיפצו לפני כשנתיים את ביתה לקראת החג, אמרה שזה קשה מאוד לגור לבד: "הם ממש מלאכים, אור בעיניים. פתאום לראות כל כך הרבה אנשים, אני לא מאמינה, אני נדהמת".