"צור תפס אבן ונתן לחברים לטפס עליו": גבורתו של ההרוג בשיטפון

חבריו של צור אלפי, שנהרג באסון השיטפון בערבה, סיפרו על נער שאהב לטייל וסייע לזולת גם ברגעיו האחרונים. הוא רצה להצטרף למכינה ולהתגייס: "669 היה החלום שלו"

צור איתן - סיפור גבורתו של ההרוג באסון השיטפון בערבה: צור אלפי ממזכרת בתיה, שעמד להצטרף למכינה הקדם-צבאית אחרי טיול הגיבוש בערבה - חלם להתגייס ל-669, יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר. במהלך אסון השיטפון הקשה בערבה, בעומק ערוץ הנחל המתמלא במים גועשים, הוא לא היה צריך הכשרה צבאית כדי לעשות בדיוק את זה - לחלץ את חבריו מסכנה. הוא אחז בידיהם של חבריו וחברותיו, ובזה אחר זה העלה אותם למעלה, לגובה בטוח, והציל את חייהם. עד שהמים הגועשים סחפו אותו אל מותו.

"החלום שלו היה להיות ביחידת חילוץ", סיפרה חברתו לירי אוריאל בשיחה עם חדשות עשר בחצר בית הספר בו למדו. היא הוסיפה כי אם צור היה יודע שהיא וחבריה יושבים במעגל ביום שישי, בבית הספר, ומשוחחים עם הטלוויזיה הוא כנראה היה צוחק עליהם ותוהה למה הם לא נסעו לים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שלושה רוכבי טרקטורון חולצו לאחר שנסחפו בשיטפון בערבהנשיא רומניה לראשת ממשלתו שפעלה להעביר השגרירות לי-ם: התפטרימדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופה

 לירי אוריאל, חברתו של צור אלפי שנהרגב באסון
 

לירי אוריאל, חברתו של צור אלפי שנהרגב באסון (חדשות עשר)

 

צור היה הילד האמצעי של הוריו. הוא אהב טיולים מאוד ולכן היה ברור לו ולבני משפחתו שלא היה בכוונתו לוותר על הגיבוש למכינה הקדם-צבאית לה כל כך רצה להצטרף. חברתו לירי סיפרה שבמיונים למכינה היו כ-50 אנשים, אבל לטיול יצאה קבוצה פחותה בהרבה של כ-20 אנשים בסך הכל. "הוא אפילו לא חשב על המזג אוויר או מה יכול לקרות", אמרה תוך שהיא מוסיפה כי צור "התרגש והתלהב לראות את כל החברים שיהיו לו במכינה".

אוריאל סיפרה כי דיברה עם אלפי בדרכו לדרום וכל שאירע לא היה נשמע לה כמו תסריט שיכול לקרות. היא תיארה את רגעי הגבורה שלפי הבנתה הובילו למותו של חברה במהלך השיטפון: "צור תפס אבן והוא היה יכול להרים את עצמו למעלה מאוד בקלות אבל הוא ראה את כל החברים מהמכינה נסחפים לכיוון שלו אז הוא תפס לכל מי שהוא הצליח את היד ונתן לו לטפס עליו עד שהשיטפון גבר עליו".

 צור אלפי שנהרג באסון השיטפון בערבה וחברתו לירי
 

צור אלפי שנהרג באסון השיטפון בערבה וחברתו לירי (חדשות עשר)