"עצמת השיטפונות השנה אדירה - יותר מחורפים קודמים"

צוותי החילוץ וגם ההרפתקנים מהופנטים מהעוצמה האדירה של השיטפונות בדרום. אך לצד המשיכה, אלו שאינם מכירים את הגבולות של הטבע משלמים מחיר כבד

השיטפון הגדול שוב היכה בערבה שלשום (חמישי), וגבה מחיר יקר. משנה לשנה נדמה שהשיטפונות האלו, שמרתקים אליהם את כוחות הביטחון וההצלה ומושכים אליהם מטיילים הרפתקנים הולכים ונהיים חזקים יותר וקטלניים יותר.


"העוצמה של השיטפונות השנה הייתה אדירה, יותר מחורפים קודמים", מספר צייד השיטפונות שלומי באום על הסכנה הגדולה של סערת האביב הנוכחית. "אנחנו מכירים את העוצמה שלהם, את המדבר, את ההגבלות ואת דרכי המילוט".


>> עוד כתבות בחדשות 10:
דיווח פלסטיני: ישראל תקפה מוצב ימי בנמל עזהמדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופההסערה עוד כאן: חשש לשיטפונות נוספים בדרום הארץ

חפ"ק האירוע בנחל צפית
 

חפ"ק האירוע בנחל צפית(חדשות עשר )

 


הבעיה היא שלא כולם מכירים את הגבולות של הטבע כמו אותם ציידים שבוחנים את צעדיהם בחומרה. כך למשל, לפני אסון השיטפון בערבה העלה חבר הכנסת אורן חזן סירטון שעיצבן מאוד את צוותי המחלצים. חזן סיפר בסרטון כי הוא נתקע בין ים המלח לערבה והמשטרה אינה מאפשרת לנהגים לעבור. למרות זאת, חזן החליט לחצות קטע כביש מוצף. אמנם חבר הכנסת עבר בהצלחה, אך באותה מידה יכל גם להיקלע לבורות בכביש או להפגע מסלעים שאינם נראים מתחת לזרימה המסוכנת.


גם כוחות החילוץ שעדיין עבודה רבה לפניהם, נאבקו אתמול במזג האוויר הסוער. הגשם העז הקשה על פעילותם, הראות הייתה נמוכה מאוד והאדמה הפכה לעיסה חלקלקה. כשנחל צפית חזר לעלות על גדותיו ולאיים על חייהם, הם נאלצו לעצור את החיפושים.


מחר בבוקר צפויים להתחדש החיפושים אחר נהג המשאית שרכבו התהפך ליד היישוב עין תמר, בסמוך למקום בו אותרה גופת הנעדרת מאסון השיטפון. במקביל כוחות גדולים עדיין מנהלים סריקות אחר רוכב טרקטורון שנעלם משעות אחר הצהריים באזור נחל צין, וקיים חשש לחייו.