בתגובה לניסיון החדירה לישראל: צה"ל תקף 6 מטרות ימיות של חמאס

על פי דיווחים פלסטינים, ארבעה נפצעו במהלך תקיפת כלי טיס בלתי מאוייש על מוצב של המשטרה הימית ברצועה. דובר צה"ל מסר שהמתקפה מגיעה עקב הניסיונות להסתנן מעבר לגדר

בווידאו: ניסיון החדירה לישראל - שהוביל למתקפה

המתיחות בדרום: צה"ל תקף אמש (שישי) שש מטרות ימיות של חמאס בשטח הנמל בעומק רצועת עזה. התקיפה מגיעה בתגובה לניסיון החדירה מוקדם יותר לשטח ישראל של מאות פלסטינים שחיבלו וניסו לשרוף את גדר המערכת בסמוך למעבר קרני. המתפרעים, לטענת צה"ל, השליכו מטענים, רימוני-יד ובקבוקי תבערה ויידו אבנים.

מדובר בפעם הראשונה שצה"ל פועל בעומק עזה מאז שהחלו אירועי "צעדת השיבה" לפני כחודש. בכך מימש צה"ל את היום שלו מלפני כמה שבועות.  

כלי תקשורת ברצועה מדווחים כי ארבעה פלסטינים נפצעו בתקיפות כלי טיס בלתי מאוייש של צה"ל על נמל עזה. על פי הדיווח, הותקפו מבנה של המשטרה הימית הפלסטינית, זאת בנוסף לשתי סירות שהיו ערוכות לקבל משט לשבירת המצור, כך להגדרת הפלסטינים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

חיפושים אחר רוכב טרקטורון שנעלם בערבה; קיים חשש לחייו

מדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופה

הסערה עוד כאן: חשש לשיטפונות נוספים בדרום הארץ

כוחות ההצלה הפלסטינים סמוך לזירת התקיפה הימית
 

כוחות ההצלה הפלסטינים סמוך לנמל עזה (חדשות עשר)

 

אחר הצהריים התפרעו כמה מאות פלסטינים בסמוך לגבול הרצועה, כחלק מ"צעדת השיבה", זו הפעם החמישית. הפלסטינים דיווחו כי שלושה נהרגו, וכ-200 נפצעו, רובם מגז מדמיע שירו לעברם כוחות הביטחון. יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה, הגיע לרפיח ואמר למפגינים כי "צעדת השיבה תמשיך עד אשר הפלסטינים יזכו לשיבה ויוסר המצור". 

עוד הוסיפו, כי הכוחות הגיבו על-פי הנהלים ובלמו את ניסיון החדירה. מנגד הפלסטינים דיווחו כי עד כה נהרגו מאש הכוחות שלושה מפגינים, ונפצעו עוד כמה מאות, רובם מירי גז מדמיע. יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה, הגיע לרפיח ואמר למפגינים כי צעדת השיבה תמשיך עד אשר הפלסטינים יזכו לשיבה ויוסר המצור. 

פינוי ה"עיתונאי"
 

ההפגנות ברצועה, היום (חדשות עשר )

 

כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי על-פי הנהלים. "צה"ל פועל להגנת אזרחי ישראל ולא יאפשר פגיעה בתשתיות ההגנה השומרות עליהם", מסר דובר צה"ל. במקביל, מתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הטיל את האחריות על ארגון חמאס ברצועה. 

מרדכי פרסם סרטון בדף הפייסבוק שלו שבו נראה מפגין נפגע מ"קלע דוד" שבידיו של פלסטיני אחר, וכתב: "ראו בסרטון כיצד בהפרת סדר אלימה על גבול הרצועה נפגע פלסטיני בראשו מפגיעה של פלסטיני אחר. אני בטוח שבסוף היום הוא נכלל ברשימת הנפגעים מאש צה"ל... תושבי עזה, תתעוררו, חמאס עובדים עליכם".