מסוק צה"ל (ארכיון), חדשות עשר

שלושה רוכבי טרקטורון חולצו לאחר שנסחפו בשיטפון בערבה

במהלך רכיבה בציר המצלעות שבאזור נחל צין החלו השלושה להיסחף. שניים הצליחו להיחלץ בתחילה, אך אדם שלישי לא הגיע לנקודת המפגש. לאחר כ-7 שעות - הוא אותר במצב טוב

השיטפונות בדרום: כוחות גדולים ניהלו אמש (שישי) סריקות אחר רוכב טרקטורון שנעלם משעות אחר הצהריים אתמול באזור נחל צין, והיה קיים חשש לחייו. הרוכב נסע יחד עם שני חבריו ב"ציר המצלעות", השלושה נסחפו עם כלי הרכב, אך הצליחו לחלץ עצמם למקום גבוה על גבי טרקטורון אחד.

לאחר זמן מה התברר כי הרוכב השלישי לא הגיע לנקודת המפגש שנקבעה עמו. מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ ערבה, יחד עם מסוק צבאי הוזנקו לחיפושים מחודשים, זאת לאחר שעצרו את החיפושים כשחשבו שהחילוץ הסתיים. רק לאחר כשבע שעות הוא אותר ומצבו הרפואי הוגדר כטוב.

במקביל עדיין נעדר נהג המשאית שנעלם לפני יומיים באזור נאות הכיכר, ומשאיתו נמצאה הפוכה. הערב הופסקו החיפושים אחריו, והם צפויים להתחדש כשייעלה האור. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

דיווח פלסטיני: ישראל תקפה מוצב ימי בנמל עזה

טראמפ: אולי אגיע לטקס פתיחת השגרירות בירושלים

מדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופה

  משאית הפוכה עקב שיטפון בנחל צין
 

המשאית שהתהפכה בנגב (חדשות עשר)

 

מתחקיר ראשוני עולה כי מדובר בצעיר תושב הדרום, שהתקשר בסביבות השעה 17:00 למוקד 100 של המשטרה, וסיפר כי הוא וחבריו טיילו עם שלושה טרקטורונים במעלה עקרבים. בשלב מסויים הטרקטורונים נסחפו, והם עלו עם הטרקטורון לשיא גובה. המשטרה סייעה לשניים מהחברים לצאת מאזור, ואילו השלישי קבע עמם נקודת מפגש אליה לא הגיע, ועל פי עדי ראייה הוא חזר אל תוך השטח. 

המערכת החורפית צפוייה ללוות אותנו עד מחר, גם אם בעוצמה פחותה, והחשש לשטפונות עדיין קיים. עם זאת, היא צפוייה להתחדש ביום רביעי. מספר כבישים נסגרו הערב ברחבי הארץ, הם בשל מזג האוויר הסוער והן בשל נזקי הסערה, שגרמו לקריסה של חלקים מכביש 90.