צעירים מתפרעים בכביש, חדשות עשר

"תל שבע היא כמו עזה": כך הפך הדרום לשטח הפקר

תושבים וגורמי שלטון מלינים כי אוזלת יד מצד הנהגת המשטרה היא שמאפשרת את צמיחת הפשיעה במגזר הבדואי. "אם אין אכיפה אז יורים בכבישים באמצע היום. כמו דאעש"

סרטון אחד שבו נראים רעולי פנים בדואים דוהרים בפראות בכבישי הדרום תוך כדי ירי מנשק אוטומטי, הקפיץ את המדינה, אבל תושבי הדרום גיחכו בעצב כי עבורם זו המציאות. יותר ויותר סרטונים שכאלו עולים לרשת ומתעדים תופעה שמצביעה על הפיכתם של חלקים נרחבים מדרום הארץ לשטחים נטולי משילות. תושבים, ראשי רשויות ואף קורבנות עבירה טוענים כי אוזלת יד מצד הנהגת המשטרה היא שמאפשרת לאזור להפוך לשטח הפקר.
 

"מה שראינו זה חלק קטן ממה שקורה כל שבוע לצערנו", מספר סאם אלעוברה, כתב אתר החדשות "פאנט". "אני רואה את הירי בחתונות ואצל חלק מהמשפחות זה מסר ברור למשפחות אחרות - הם רוצים להראות שיש להם נשק ואם הם יכולים לירות בו בשמחות אז הם יכולים לירות גם בזמנים אחרים".


>> עוד כתבות בחדשות 10:
מדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופההמונים מפגינים בגדר הרצועה; הפלסטינים: הרוג ומאות פצועיםנשיא רומניה לראשת ממשלתו שפעלה להעביר השגרירות לי-ם: התפטרי

צעירים מתפרעים בכביש
 

צעירים מתפרעים בכביש (חדשות עשר)

 


פעם הירי בחתונות היה מאופק יותר, אבל בגלל העלמת עין מצד המשטרה, ארסנל הנשק במגזר הלך וגדל והירי, שפעם היה מתבצע בחתונות בלבד, מתרחש כעת אפילו בצירי תנועה מרכזיים. בנוסף לירי, גם נהיגה פרועה ומסוכנת הפכה למנת חלקם של חלק מתושבי המגזר. "יש פה מדינה בתוך מדינה שבה יש חוקי תנועה אחרים", מתלונן פיני בדש, ראש מועצת עומר. "אין מס הכנסה כאן ויש תופעת פרוטקשן. העניין הוא שאם אין אכיפה, אז יורים בכבישים באמצע היום. כמו דאעש".


דוגמה נוספת למציאות הבלתי נסבלת שבה חיים תושבי הדרום באזור ללא אכיפה משטרתית ראויה, ניתן למצוא בסיפורה של יפעה עשור שעבדה במרפאת תל שבע הבדואית. עשור הותקפה במהלך עבודתה ע"י גבר מהאזור, שמאוחר יותר נעצר, נשפט ונשלח ל-9 שנות מאסר. "הוא קפץ עלי עם סכין ואמר לי שאעשה מה שהוא רוצה או שירצח אותי", היא משחזרת את רגעי האימה. "הוא אזק אותי, קשר לי את העיניים והשכיב אותי על החול כמו שבויית מלחמה. הייתי בטוח שהוא יישחט אותי. התחננתי על חיי והוא גנב את הג'יפ שלי והשאיר אותי לבד. כשראיתי שהוא רחוק לקחתי אבן חדה והצלחתי לקרוע את האזיקונים ולהשתחרר. למזלי מצא אותי מישהו שאני מכירה. תל שבע היא כמו עזה".