מדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה באליפות אירופה

מוקי ניצח בגמר קטגוריית עד 81 ק"ג את יריבו הבלגי בווזארי: "עדיין לא מעכל, הקהל הביא לי כח". יקבל יחד עם מאמנו מענק של 40 אלף שקלים

הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה היום (שישי) במדליית זהב בקטגוריית משקל עד 81 ק"ג באליפות אירופה בג'ודו, הנערכת בתל אביב. מוקי ניצח את יריבו הבלגי סמי צ׳וצ׳י בווזארי בניקוד זהב. מוקדם יותר היום ניצח בשלב חצי הגמר את אסלן לאפינגוב הרוסי בזכות עונשים שצבר יריבו.

לאחר הזכייה התייחס מוקי לדרך הארוכה שעשה עד המדלייה המוזהבת: "אני עדיין לא מעכל, הקהל הביא לי כוח", אמר הג'ודוקא. "כל השיקום שעברתי אחרי הפציעה הקשה, הכל יוצא עכשיו. המאמן שלי אורן סמדג'ה תפס אותי בגיל 4, לא ויתר עליי ולכן אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים עכשיו. החלום שלי היה לשמוע את התקווה כאן בתל אביב״.

על זכייתו בזהב יקבל מוקי מענק של 40 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו אורן סמדג'ה יקבל מחצית מהסכום.

>> עוד כתבות בחדשות 10:
הסערה עוד כאן: חשש ודאי לשיטפונות נוספים בדרום הארץהמונים מפגינים בגדר הרצועה; הפלסטינים: הרוג ומאות פצועיםנשיא רומניה לראשת ממשלתו שפעלה להעביר השגרירות לי-ם: התפטרי

 הג'ודוקא שגיא מוקי לאחר זכייתו בזהב בבאקו 2015
 

הג'ודוקא שגיא מוקי לאחר זכייתו בזהב בבאקו 2015 (הוועד האולימפי הישראלי)

 


בשלבים הקודמים של האליפות ניצח מוקי ברבע הגמר את ההונגרי לסלו צ'ונקאי בזכות שני ווזארי שהשיג על יריבו. בשמינית הגמר ניצח הישראלי את הבלגי מתיאס קאסה בוזארי ולפני כן, בשלב הראשון, השיג ניצחון מהיר באיפון על הצרפתי ג'ונתן אלארדון.
 

במהלך טקס הענקת המדליות, ברך ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, את הזוכה הישראלי: "ברכות ושאפו ענק, במאמץ נחישות והתמדה אנחנו יכולים להפתיע גם בספורט, גאה בך״.

גם מאמנו של מוקי, אורן סמדג׳ה, התייחס לזכייה ובנוסף לאסון השיטפון בערבה: ״מוסר תנחומים למשפחות. זה יום עצוב מלא בשמחה. מוקי הוא ספורטאי על, מהלוחמים הגדולים כיום בג’ודו העולמי״.
 

 שגיא מוקי
 

שגיא מוקי (רויטרס)

 


זו הזכייה השלישית של נבחרת הג'ודו הישראלית באליפות אירופה הנוכחית. אתמול זכה טל פליקר במדליית הארד בקטגוריית משקל עד 66 ק"ג, לאחר שגבר על יריבו מרקו גוסיץ' ממונטנגרו. קודם לזכייתו של פליקר, זכתה גפן פרימו בת ה-18 במדליית ארד בקטגוריית משקל עד 52 ק"ג לאחר שניצחה באיפון את הג'ודוקא הטורקית אירם קורקמאז.


מוקי כבר זכה בעבר במדליית הזהב באליפות אירופה. זה קרה בשנת 2015 כשניצח באליפות שנערכה בבאקו שבאזרבייג'ן. במשחקים האולימפיים שהתקיימו בריו בשנת 2016, סיים הישראלי במקום החמישי בקטגוריית משקל עד 73 ק"ג.