"שיטפונות זה מדהים, ניזהר": מטיילים בנגב - למרות הסכנה

עשרה נערים נהרגו אתמול בשיטפון בנחל צפית ועדיין קיים חשש לשיטפונות - אך יש כאלו שזה לא מרתיע אותם. "עכשיו הכל יבש, אני לא רואה סיבה למה לא נותנים לנו להיכנס"

אביב משוגע: יממה אחרי האסון הכבד שגבה את חייהם של עשרה נערים שטיילו בנחל צפית, המערכת החורפית עדיין כאן. אתמול אחר הצהריים (שישי) התחדשו הגשמים בעיקר באזור הדרום, והנחלים החלו לזרום שוב.

עם זאת, ולמרות הסכנה הכבדה, מטיילים מעטים עדיין מגיעים לאזורים המסוכנים. עם זאת, לרוב הם נחסמים על ידי כוחות המשטרה שמוצבים באזורים המועדים לפורענות. "באנו לאילת ולא נותנים לנו להיכנס", סיפרו מטיילים מעמק יזרעאל לחדשות עשר, "שמענו מה היה אתמול. עכשיו הכל יבש, אני לא רואה סיבה למה אנחנו לא יכולים להיכנס".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המונים מפגינים בגדר הרצועה; הפלסטינים: הרוג ומאות פצועים

נחשף שמו של הנסיך הקטן: לואי ארתור צ'ארלס

נשיא רומניה לראשת ממשלתו שפעלה להעביר השגרירות לי-ם: התפטרי

"באנו לראות את השיטפונות", סיפרה קבוצה נוספת שהגיע לצומת הערבה, עם רכבי שטח, "אנחנו ממשיכים מצומת הערבה לכיוון חצבה. שיטפונות זה דבר מדהים, הטבע, המים. אנחנו נזהרים, אנחנו יודעים לטייל באזורים האלו, מכירים אותם טוב. נעבור בזהירות. אחרי האסון של אתמול אנחנו יותר נזהרים. לא ניקח סיכון. יש משהו בסיכון הזה, יש התמכרות לאנדרנלין".

 נחל צפית
 

"הכל עכשיו יבש". נחל צפית, אתמול (דוברות כבאות והצלה)

 

המערכת החורפית תימשך גם היום וקיים חשש חמור עד ודאי כי במהלך השעות הקרובות יתחדשו השטפונות בדרום הארץ. צירי תנועה מרכזיים בדרום  סגורים כעת לתנועה ובמקביל להיערכות בכבישים, החליטו כוחות הביטחון וההצלה כי בשל הצפי למזג אוויר סוער לא יימשכו החיפושים אחר נהג המשאית שנעדר מאז אתמול כשרכבו התהפך בסמוך ליישוב עין תמר. החיפושים אחריו יחודשו, ככל הנראה, מחר בשעות הבוקר.
 

התרעת שטפונות מיידית בשעה זו במדבר יהודה, הערבה, אזורי ים המלח והר הנגב בשל החשש לשיטפונות שצפויים להתרחש כבר בשעות הקרובות. על אף מזג האוויר השמשי כעת, ענני גשם מתחילים להיווצר בשעה זו בדרום. המערכת החורפית צפוייה ללוות אותנו עד מחר, גם אם בעוצמה פחותה. עם זאת, היא צפוייה להתחדש ביום רביעי.

כאמור, מספר כבישים סגורים כעת בדרום הארץ, הן בשל נזקי מזג האוויר שהובילו לקריסה של חלקים מכביש 90 והן כצעד הרתעתי של המשטרה וכוחות הביטחון שמנסים למנוע הגעה לאזור. כביש 90 חסום לתנועה מעין בוקק לעין גדי בשני הכיוונים, מצומת הערבה למלונות ים המלח בשני הכיוונים ומצומת הערבה לאילת בשבי הכיוונים; כביש 40 חסום כעת לתנועה מצומת ציחור למצפה רמון בשני הכיוונים; כביש 31 חסום מערד לצומת זוהר בשני הכיוונים וכך גם כביש 25 שחסום מצומת דימונה לצמונת הערבה בשני הכיוונים.