הלוויתה של אלה אור, חדשות עשר

"רצתה עולם טוב יותר": 7 מהרוגי אסון השיטפון הובאו למנוחות

ברחבי הארץ נערכו הלוויותיהם של שבעה מהרוגי האסון בערבה. "הבטחת שהכול יהיה בסדר, אבל שום דבר לא בסדר", ספדה אמה של אלה אור

אסון השיטפון בערבה: ברחבי הארץ נערכו בצהריים (שישי) הלוויותיהם של שבעה מהרוגי האסון. הלוויתה של שני שמיר נערכה בבית העלמין בית עריף. מסע הלוויה של אגם לוי יצא ממושב חרות לבית העלמין בתל מונד. הלוויתה של אלה אור התקיימה בבית העלמין במישור אדומים. הלוויתו של צור אלפי התקיימה בבית העלמין במזכרת בתיה. מעין ברהום הובאה למנוחות בגבעת שאול שבבירה ואילו הלוויתה של יעל סדן מירושלים, התקיימה בהר המנוחות. אילן בר שלום הובאה למנוחות בבית העלמין האזרחי "במנוחה נכונה" בראשון לציון.

אמה של אלה ספדה לה: "אלה שלנו כמה באו להיפרד ממך, נולדת באחת בלילה בליל שבת אחות קטנה לרועי, לחן, לעמית, למעיין, לאור, ילדת מלאת מרץ שמחת חיים אוהבת לסייע מצטיינת בלימודים אוהבת טיולים, מנהיגה. אמרת לנו שבשנה הבאה תלכי למכינה ואחר כך תתגייסי לצבא, מדריכת חי"ר, ילדה מלאת אנרגיות. בכל בוקר הייתי מסיעה אותך לבית הספר ונתת לי נסיעה על הלחי. דווקא השבוע לא יצא לי ללוות אותך. לא הספקתי לראות אותך לפני הגיבוש ביום רביעי, שאלתי איך נסעת במזג אוויר כזה סוער, לא קיבלתי תשובות. הבטחת שהכול יהיה בסדר, אבל שום דבר לא בסדר".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: אבו מאזן דחה יוזמת שלום אמריקנית מתוקנתשיא הסערה מאחורינו - אך עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחליםנשיא רומניה לראשת ממשלתו שפעלה להעביר השגרירות לי-ם: התפטרי

רועי אור, אחיה הגדול של אלה, נפרד ממנה: "אחותי הקטנה אלה, השעה היא לילה מאוחרת איך אפשר להיות מרוכז, איך נפרדים? איך יום אחד בבוקר את כאן ומחר את לא חוזרת. את עדיין לא בת 18, בת אחרונה לבית משפחת אור, לנצח תישארי צעירה, בתעודה שלך המחנכת שירה שדה כותבת כך: את תורמת לאווירה חיובית, כמובן גם אצלנו בבית. שכל אחד ואחד שבא לכאן ייקח משהו קטן למען אחדות הארץ, כל מי שסביבנו מסתכל, אלה תמיד רצתה שנהיה מאוחדים, ימין ושמאל, דתיים ואשכנזים, זו הצוואה שלה - רוצה עולם יותר טוב".

בני משפחתה של שני שמיר שיתפו מוקדם יותר כי בשל החשש ממזג האוויר הסוער, שני ניסתה להרגיע אותם ושלחה ביום רביעי תמונה שלה מהערבה לצד הכיתוב "אני חיה".

 הודעה ששלחה שני שמיר למשפחתה לפני שנספתה באסון השיטפון בערבה

הודעה ששלחה שני שמיר למשפחתה לפני שנספתה באסון השיטפון בערבה( חדשות עשר)

 

על שני שמיר נכתב בהודעה שפורסמה בשוהם: "נערה מדהימה משיכמה ומעלה מדריכה בצופים, מלח הארץ. הלם גדול אצלנו בישוב. יהי זיכרה ברוך". ראש מועצת שוהם גיל ליבנה ספד לה: "אסון כבד נפל על משפחת שמיר האהובה וקהילת שוהם כולה. שני היתה הילדה שכל הורה מייחל לה. חכמה, חברותית מנהיגה ומובילה בכל. כיהנה כחברת מועצת הנוער הרשותית ורכזת מדריכים צעירים בשבט עמית. אנו מחנכים את הילדים שלנו למנהיגות, בגרות ואחריות, ומצער כל כך שבנסיבות האסון הזה נכשלנו כמבוגרים. קהילת שוהם מחבקת באהבה את משפחת שמיר ומחזקת את ילדי השכבה בתיכון שוהם ושבט הצופים".

מנהלת תיכון שוהם, איריס בויקוס, אמרה הבוקר: "שני הייתה ילדה מקסימה, חייכנית, שמחה ומאוד אינטיליגנטית. ילדה מאוד מעורבת, תמיד בגישה חיובית. היא הייתה מרכזת צעירה בצופים ופעילה מאוד במועצת התלמידים".

איתן, המחנך של מעין ברהום, ספד לה: "בסוף כל שיחה איתך היית אומרת לי 'איתן אל תדאג לי, אני חזקה אני אתגבר'. היה לך חיוך של אור בכל מקום שהלכת. אהבת את הארץ ואת העם ויותר מכל אהבת את האדם. תמיד הסתכלת על האדם שנמצא מולך ועל הכאב והסבל שלו. אהבנו אותך מעין". יערה וטל, חברותיה של מעין ברהום מהצופים, הוסיפו: "יש לנו הרבה כעס בקשר לנסיבות וקבלת ההחלטות אבל כרגע אנחנו לא רוצים להתמקד בזה. רק לראות אותך ולחבק אותך".

כיממה לפני האסון, מעין שלחה לבן זוגה הודעת וואטסאפ שהתבררה בדיעבד כמצמררת. "תני עידכון", ביקש החבר ומעין הגיבה: "ברור ברור. אלא אם כן נסחפתי בשטפונות".

 ההודעה האחרונה שמעין ברהום שלחה לחברה

ההודעה האחרונה שמעין ברהום שלחה לחברה (חדשות עשר )