הודעה ששלחה שני שמיר למשפחתה לפני שנספתה באסון השיטפון בערבה, חדשות עשר

זעם בקרב ההורים שניסו לעצור את הטיול: "הכתובת הייתה על הקיר"

בצל מעצרם של אנשי מכינת "בני ציון", אמרה אמו של רון חכים, שנפצע באורח קל בנחל צפית, כי לא ידעה שבנה יהיה במקום שבו התרחש האסון. אביה של רומי כהן: "נדרוש תשובות"

  • פורסם ב:
  • 27/04/2018 09:23
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/04/2018 11:43
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

אסון השיטפון בערבה: אמו של רון חכים, שנפצע באורח קל באסון בנחל צפית, אמרה הבוקר (שישי) בתגובה למעצר אנשי צוות המכינה כי בנה טרם יודע את גודל האסון. "הם הזיזו את המסלול כמה פעמים", אמרה והוסיפה: "אנחנו מאשימים את עצמנו אפילו שאישרנו לו ללכת לטיול כזה. אבל לא ידענו שהוא יהיה שם. הוא גם היה בלי קליטה".

אביה של רומי כהן, עופר, הביע זעם. "ברור שהיה מחדל בכל הנוגע לארגון הטיול", אמר והוסיף שהמשפחה כרגע לא רוצה לעסוק בנושא. "יש פה אסון בקנה מידה גדול. חייהן של 10 משפחות נהרסו. מגיעות למשפחות תשובות על המחדל שהיה כאן. הרי הכתובת הייתה על הקיר. נבקש תשובות אחרי שנקום מהשבעה".

לדברי עופר, כשעתיים לאחר האסון, החל לנסוע דרומה. לדבריו לא היה גוף שעמו היה ניתן לשוחח או אחראי על ניהול האירוע. עופר הוסיף כי ההורים לא ידעו מה התכניות המדויקות עבור הטיול וכשנודע שיש סערה, הוא, אשתו והורים נוספים ניסו לעצור את הטיול ללא הצלחה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: אבו מאזן דחה יוזמת שלום אמריקנית מתוקנתהיסטוריה בקוריאה: החלה הפסגה בין שני מנהיגי המדינות השכנותשיא הסערה מאחורינו - אך עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלים

בווידאו: ניצולי האסון שבים למכינה בתל אביב >>

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד: "כמה עצב שוטף את המדינה הבוקר. את כולנו. איבדנו ילדים מופלאים, העידית שבנוער שלנו. מלאי הבטחות מלאי ציפיות והלב נשבר. אני שולח למשפחות כולן חיבוק אמיץ ומתפלל יחד עם העם כולו שתדעו ימים שמחים יותר, של נחמה".

בני משפחתה של שני שמיר שיתפו כי בשל החשש ממזג האוויר הסוער, שני ניסתה להרגיע אותם ושלחה ביום רביעי תמונה שלה מהערבה לצד הכיתוב "אני חיה".

 הודעה ששלחה שני שמיר למשפחתה לפני שנספתה באסון השיטפון בערבה

הודעה ששלחה שני שמיר למשפחתה לפני שנספתה באסון השיטפון בערבה( חדשות עשר)

 

כאמור, מנהל מכינת בני ציון ומדריך ומדריכה במוסד נעצרו ונחקרו הלילה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. המדריכה שוחררה למעצר בית ואילו שני הנותרים יובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית המשפט השלום בבאר שבע. במהלך החקירה טענו השלושה ששינו את המסלול והגיעו לעין צפית בגלל מזג האוויר. לדבריהם, הם נכנסו לנחל ואז הגיע נחשול עצום. כמה מהתלמידים הספיקו לטפס למעלה, אחרים נתפסו על עצים והשאר נסחפו.

25 תלמידי כיתה י"ב ומועמדים להצטרפות למכינה הקדם-צבאית "בני ציון" שבתל אביב היו מעורבים אתמול באירוע הקטלני במסגרת טיול באזור הערבה. באסון נהרגו עשרה נערים ונערות, לאחר שהקבוצה נסחפה ממים רבים שהציפו את נחל צפית. שני נערים נוספים חולצו במצב קל-בינוני ו-13 נערים נוספים שהיו בקבוצה הצליחו להימלט מהזרם הקטלני.

פרמדיקים של מגן דוד אדום טיפלו בנערים שחולצו והם פונו לבית החולים סורוקה במסוק צה"ל. הנערים אותרו וחולצו על ידי יחידת חילוץ ערבה של המשטרה, בסיוע יחידת 669 של חיל האוויר ומתנדבים. כוחות ההצלה והמשטרה מנהלים תחקיר כדי להבין כיצד אירע אסון כבד כזה, ובמקביל נערך תחקיר "חינוכי" על מנת לברר מדוע יצאה הקבוצה לטיול באזור למרות שהייתה התרעה על חשש חמור לשיטפונות. ממשרד החינוך נמסר כי מדובר במכינה קדם-צבאית שאינה באחריות המשרד, ולכן אין לו כל סמכות לאשר או לשלול טיולים שמארגנת המכינה. במשרד הביטחון טענו שאינם אחראים על תוכנית הלימודים במכינות, לרבות הטיולים, וכי משרד החינוך הינו הגורם המקצועי והאחראי על אישור התוכניות הלימודיות במכינות הקדם צבאיות.