מתוך האוטובוס שהתהפך בשטפונות סמוך לדימונה, סרגיי פרטון

"צריך חילוץ דחוף": תיעוד מהאוטובוס שסטה מהדרך סמוך לדימונה

שעות ספורות לאחר ש-9 בני נוער נהרגו בשיטפון בנחל צפית ועם התחזקות הגשמים בדרום, אוטובוס איבד שליטה בכביש 25. כוחות ביטחון וחילוץ הוקפצו לאזור

סערת האביב: 35 בני אדם חולצו הערב (חמישי) ללא פגע מאוטובוס שאיבד שליטה ונטה על צדו בצומת רותם בדרום בעקבות הצפה. כוחות ביטחון והצלה הוקפצו לאזור ופעלו לחלץ את יושבי האוטובוס. בסרטונים שצולמו באוטובוס, ניתן לשמוע את חילופי הדברים בין הנוסעים. "נסחפתי לתוך תעלה! אני לא יכול לזוז. אני צריך חילוץ דחוף", נשמע הנהג אומר. לאחר מכן נשמע קול מרגיע: "חבר'ה, לא להיכנס לפאניקה".

שעות ספורות קודם לכן, קבוצת צעירים, חניכי מכינה קדם-צבאית בתל אביב ותלמידי כיתה י"ב שיצטרפו בשנה הבאה למוסד, נקלעה לשיטפון בנחל צפית. אזור שבו בחרו לטייל למרות מזג האוויר הסוער והתרעות החזאים. 9 נערים נהרגו, נער נוסף נעדר, 2 נוספים חולצו במצב קל-בינוני כשהם סובלים מהיפותרמיה ו-13 נערים חולצו במצב קל.

גשם כבד ירד היום בדרום הארץ וגרם לשיטפונות ונזקים. מרשות המים נמסר כי בשעות אחר הצהריים צפויים להתחדש הגשמים והשיטפונות באזור הרי יהודה ומדבר יהודה, ובמרכז הנגב וצפונו. על פי ההערכות, צפוי גל נוסף של שיטפונות היום, אולם הוא לא בעוצמה חריגה יותר מאתמול. בהמשך היום צפויות להתפתח סופות רעמים גם בצפון הארץ ובמרכזה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פיצוץ במעבדה לכימיה באוניברסיטת תל אביב: בן 28 נפצע בינוניהחיסול במלזיה: גופת המהנדס הגיעה לעזה, ההלווייה תיערך הלילה3 מטעני צינור, סכינים וחומרי תבערה: בן 20 הורשע בתכנון פיגוע

בעקבות הגשמים, חלק מגדר ההפרדה באזור שועפאט בירושלים קרס בעקבות הגשמים העזים. מדוברות משמר הגבול נמסר: "אל המקום הגיעו כוחות משמר הגבול של משטרת ישראל שסוגרים את הזירה, מרחיקים סקרנים ומונעים כניסת פלסטינים דרך הפתח שנוצר. אל המקום הוזעקו גם גורמי מערכת הביטחון בכדי לעמוד על הנזק שנגרם ולהתחיל את העבודות הנדרשות. בדקות האחרונות החלה הפרת סדר במקום של עשרות מתפרעים שמיידים אבנים לעבר הכוחות שמבצעים שימוש באמצעים לפיזור הפגנות". נוסף לכך, אזור העיר העתיקה בירושלים ושכונות נוספות במרכזה הוצפו. 

חלק מבית המלון "יו קורל ביץ'" באילת הוצף בגלל גג שקרס בעקבות הסערה. לא דווח על נפגעים. המצפה התת-ימי בעיר הוצף גם הוא. שדה התעופה בעיר נסגר לזמן קצר לנחיתות והמראות, ונפתח מחדש.

מכת רוח שפקדה את אזור עמק הירדן גרמה לקריסת עצים על רשת החשמל ולנזקים של עמודים שבורים וחוטי חשמל קרועים. נהגת נפגעה קל. מחברת החשמל נמסר כי "צוותים מתוגברים הוזנקו למקום ופועלים לאיתור הנזקים ולהחזרת החשמל. אנחנו מתריעי כי יש להתרחק מחוטים קרועים או עמודים שבורים ולהודיע למוקד 103 או למשטרה".

הנהלת "מול כנרת" מסרה כי בעקבות הסופה מבוטל היריד החקלאי שתוכנן להיום ומחר בקניון "מול כנרת" שבצמח. בצפת ירד ברד. בתוך כך משאית התהפכה סמוך לנווה עובד שבאזור.

התמוטטות גדר ההפרדה בשועפאט
 

התמוטטות גדר ההפרדה בשועפאט (חדשות עשר)