הסופה עדיין כאן | תיעוד מאילת: גג קורס, המצפה הוצף

בסרטון ניתן לראות כיצד בית המלון "יו קורל ביץ'" הוצף לאחר שחלק מהגג שלו קרס. לא דווח על נפגעים. המצפה התת-ימי הוצף גם הוא. שדה התעופה בעיר נסגר לזמן קצר

צילום: רז זאובר

"סערת אפריל": מזג האוויר הסוער הגיע בשעות הצהריים (חמישי) עד לאילת, ובשעות הערב פקד את גוש דן ומרבית אזור הצפון.

בתיעוד ניתן לראות הצפה בחלק מבית המלון "יו קורל ביץ'" בגלל גג שקרס בעקבות הסערה. לא דווח על נפגעים. עוד ניתן לראות כי המצפה התת-ימי הוצף גם הוא. שדה התעופה בעיר נסגר לזמן קצר לנחיתות והמראות, ונפתח מחדש.  

מכת רוח שפקדה את אזור עמק הירדן גרמה לקריסת עצים על רשת החשמל ולנזקים של עמודים שבורים וחוטי חשמל קרועים. נהגת נפגעה קל. מחברת החשמל נמסר כי "צוותים מתוגברים הוזנקו למקום ופועלים לאיתור הנזקים ולהחזרת החשמל. אנחנו מתריעי כי יש להתרחק מחוטים קרועים או עמודים שבורים ולהודיע למוקד 103 או למשטרה".

הנהלת "מול כנרת" מוסרת כי בעקבות הסופה מבוטל היריד החקלאי שתוכנן להיום ומחר בקניון "מול כנרת" שבצמח. בצפת ירד ברד. בתוך כך משאית התהפכה סמוך לנווה עובד שבאזור. 

הסערה באילת
 

הסערה באילת (רז זאובר)

 

גשם כבד ירד היום בדרום הארץ וגרם לשיטפונות ונזקים. מרשות המים נמסר כי בשעות אחר הצהריים צפויים להתחדש הגשמים והשיטפונות באזור הרי יהודה ומדבר יהודה, ובמרכז הנגב וצפונו. על פי ההערכות, צפוי גל נוסף של שיטפונות היום, אולם הוא לא בעוצמה חריגה יותר מאתמול. בהמשך היום צפויות להתפתח סופות רעמים גם בצפון הארץ ובמרכזה. 

בעקבות הגשמים, חלק מגדר ההפרדה באזור שועפאט בירושלים קרס בעקבות הגשמים העזים.

נוסף לכך, אזור העיר העתיקה בירושלים ושכונות נוספות במרכזה הוצפו.

בדומה לאתמול,  גם היום בשעות הערב צפוי הגשם להיחלש ולהיפסק. מחר המשקעים צפויים להתחדש לקראת שעות הבוקר המאוחרות, ואיתם הסכנה לשיטפונות. ביום שבת מזג האוויר צפוי להתייצב ולהתחמם, ויהיה נעים ומתאים לטיולים ולפעילויות בחוץ. במהלך השבוע הבא, כבר תחילת חודש מאי, קיים סיכוי לגשם נוסף.

 מול הכנרת
 

מול הכנרת( אופיר שפיגל)

כמות הגשמים הגדולה ביותר ירדה אתמול בקיבוץ נגבה שבמישור החוף הדרומי, 52 מילמטרים. בכפר בית ג'מאל זליד בית שמש ירדו 28 מ"מ. בתל אביב ירדו 24 מ"מ, בירושלים ירדו 17 מ"מ ובחיפה 14. רוב הגשמים ירדו בפרק זמן של שעה בלבד. בנחלים רבים בדרום הארץ החלו זרימות חזקות, וכמה מהם עלו על גדותיהם והובילו לחסימות כבישים.

הצפות רבות נרשמו גם במרכז הארץ והובילו לחסימות בכבישים מרכזיים. מתחנת הכיבוי וההצלה האזורית בראשון לציון נמסר כי מספר ילדים חולצו ממקלט מוצף בבית הספר ידלין שברחוב הירקון בעיר, הילדים שהיו כלואים במקלט הוצאו בשלום. עקב אירועי הצפה רבים נוספים ברחבי העיר נדרשו צוותי הכיבוי והחילוץ להזעיק תגבורת משאר תחנות המחוז.

משאית התהפכה בנווה עובד
 

משאית התהפכה בנווה עובד (עמי כברי)