"הבמה הכי גדולה": רוכבי האופניים הישראלים מתכוננים לג'ירו

הג'ירו ד'איטליה, מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, יתארח בשבוע הבא בישראל, ולראשונה יתחרו בו שני רוכבים תוצרת כחול לבן. "רוכב ישראלי עוד לא עשה דבר כזה מעולם"

בשבוע הבא יתארח בישראל מרוץ האופניים היוקרתי - ה"ג'ירו ד'איטליה". לראשונה ישתתפו בתחרות שני רוכבים ישראלים, גיא שגיב וגיא ניב.

הג'ירו הוא מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם והוא קיים כבר 101 שנים. בקבוצה הישראלית 24 רוכבים שמתחרים במרוצים שונים. בכל מרוץ המנהלים הספורטיביים בוחרים את ההרכב המתאים בהתאם למסלול וליכולת של הרוכבים. בג'ירו ישתתפו שמונה רוכבים בסך הכול.

 ג'ירו ג'איטליה, 2016
 

ג'ירו ג'איטליה, 2016( getty images)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

במהלך ניווט שגרתי בנגב: מילואימניקים מצאו מאות צמחי מריחואנה

ישראל מחתה בפני רוסיה: מאפשרת לאיראן להתקרב לגבול ברמת הגולן

גם לאחר השימוע - הפרקליטות תמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו

הרכיבה דורשת כושר גופני עילאי שמאפשר רכיבה של עשרות ק"מ ביום בקצב גבוה, יכולת טיפוס וקבוצתיות. "הגראנד טור זה משהו שכל רוכב חולם עליו, זו הבמה הכי גדולה", הסביר גיא שגיב. "רוכב ישראלי עוד לא עשה דבר כזה מעולם, זה מרגש ומחדיר מוטיבציה בטירוף". "אנחנו נמדדים בזמנים הקשים", אמר שגיב. "לכולם יש ימים טובים ולא טובים,  הרוכבים הכי טובים מצליחים להתמודד עם הימים הלא טובים שלהם".

"כל הישראלים בקבוצה התקדמו מאוד", סיפר צ'ל קרלסטרום, המנהל המקצועי של הקבוצה הישראלית. "התקדמות גופנית כמובן, כי זה הדבר הראשון שמבחינים בו, אבל גם הצד המנטלי".

טור הג'ירו יתחיל בישראל ב-4 למאי ויתארח בישראל במשך שלושה ימים. המסלול יתחיל בירושלים, ימשיך במסלול מעכו ועד תל אביב ויסתיים במסלול מבאר שבע ועד אילת.