גם לאחר השימוע - הפרקליטות תמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו

פרסום ראשון: חוות הדעת של הפרקליטות, לפיה יש להעמיד למשפט את אשת רה"מ באשמת קבלת דבר במרמה בגין מעורבותה בפרשת המעונות, הועברה בימים האחרונים לפרקליט המדינה

פרסום ראשון: פרקליטות מחוז ירושלים העבירה בימים האחרונים לפרקליט המדינה שי ניצן חוות דעת הממליצה להעמיד את שרה נתניהו לדין בגין קבלת דבר במרמה, במסגרת מעורבותה בפרשת המעונות. זאת, חרף השימוע שנערך לה לפני כשלושה חודשים.

במקביל, בצעד חריג, ביקשו עורכי דינה של אשת ראש הממשלה פגישה נוספת עם היועמ"ש אביחי מנדלבליט. ייתכן כי הדבר מגיע במטרה להשלים את טענותיהם או לדון בעסקת טיעון.
 

במהלך השבועות האחרונים נערכו השלמות חקירה בפרשה ובתוך כך מני נפתלי הגיע להעיד שוב וכך גם אישה נוספת בלשכת ראש הממשלה. על פי ההערכות גם פרקליט המדינה ניצן וגם היועמ"ש תומכים בהמלצת הפרקליטות להעמידה לדין בגין קבלת דבר במרמה.

במהלך השימוע שנערך לנתניהו לפני כשלושה חודשים, ניסו עורכי דינה לשכנע את מנדלבליט וניצן שלא להגיש נגדה כתב אישום בפרשת המעונות, זאת בזמן שרעיית ראש הממשלה שהתה בביקור דיפלומטי בהודו יחד עם בעלה. 

>> עוד כתבות בחדשות 10: 
כנופייה השיגה פרטיהם של מאות אזרחים והעבירה על שמם דוחות
משרד הבריאות הפלסטיני: עיתונאי שנפצע בהפגנות בעזה מת מפצעיו
רשות האוכלוסין: 668 מבקשי מקלט עזבו מרצון מתחילת השנה

 שרה נתניהו
 

שרה נתניהו(רויטרס )

 


כבר בחודש ספטמבר האחרון הודיע מנדלבליט כי כתב אישום בכפוף לשימוע יוגש נגד נתניהו בפרשת המעונות. זאת בחשד כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת על מנת לחייב במרמה את הארוחות על חשבון המדינה.