בן דרי, חדשות עשר

"מעשה חמור": 9 חודשי מאסר לשוטר מג"ב שירה למוות בנער פלסטיני

ביהמ"ש דחה את המלצת שירות המבחן לגבי בן דרי, שהודה והורשע בגרימת מותו ברשלנות של הנער נדים נווארה בשנת 2014 בביתוניא. עורך דינו ציון אמיר: "זו שמחה מהולה בעצב"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) 9 חודשי מאסר בפועל על בן דרי, שוטר מג"ב שהודה והורשע בעבירות פציעה בנסיבות מחמירות ובגרימת מותו ברשלנות של הנער נדים נווארה בשנת 2014 בביתוניא, וקבע כי מעשהו חמור. בית המשפט דחה את המלצת שירות המבחן וקבע כי דרי ישלם 50 אלף ש"ח למשפחת הקורבן. בגזר הדין נמסר כי החודשיים בהם ישב במעצר ינוכו ממאסרו, והוא ירצה 7 חודשים בפועל.

עוד נכתב בגזר הדין כי "דרי, שבמהלך ניהול ההליך המשפטי הכחיש וטען כי לא ירה לכיוון נאוורה, הודה במסגרת הסדר טיעון שכיוון את נשקו ללא כל סיבה לכיוון מרכז גופו של הנער על מנת לפגוע בו ובכך גרם למותו". הפרקליטות טענה כי בן דרי, ששימש כלוחם ומפקד בצה"ל, חטא לתפקידו, וביצע פעולה עבריינית מתוך כוונה לפגוע שלא לצורך בנער פלסטיני שהלך כשידיו לצידי גופו ולא היווה כל איום. לאחר מתן גזר הדין, אמרו גורמים בפרקליטות כי היה ראוי להטיל על הנאשם תקופת מאסר ממושכת מזו שהוטלה, וכי הם ילמדו את גזר הדין וישקלו את צעדיהם.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

התחזית: מהצהריים - התחזקות משמעותית בגשם עם חשש לשיטפונות

חשד לפשע שנאה בצפון: שני רכבים נשרפו וכתובות נאצה רוססו

הדריסה בטורונטו: טרם האירוע הנהג הפוגע שיבח ירי נגד נשים

 בן דרי
 

שוטר מג"ב בן דרי (חדשות עשר)

 

עורך דינו של דרי, ציון אמיר, אמר לאחר הקראת גזר הדין: "זו שמחה מהולה בעצב: שמחה על התוצאה, לאחר שהוא נוכה לחלוטין מאשמת ההריגה ואת זה צריך להדגיש, ולכן אנחנו שמחים על כך. עם זאת, אנחנו לא שמחים על כך שלוחם מצטיין, כמו שכותב השופט בגזר הדין, שעמד שם והגן עלינו מפני הפרות סדר חמורות, צריך לעמוד לדין". עוד הוסיף כי "בסופו של דבר אפשר לברך על המוגמר. הוא ירצה כמה חודשים וישים את הפרשה הזו מאחוריו. אני מבחינתי לא הייתי מגיע להסדר הטיעון הזה אבל רצון הלקוח כבודו". בארגון "חוננו" שליווה את דרי וסייע לו משפטית: "בושה וחרפה שלוחם שהיה שם למען כולנו מוצא עצמו נשלח לחודשי מאסר ארוכים. שוב המערכת מתבלבלת בין האוייב לאוהב, בושה שחייל שלנו הולך לכלא".

בחודש ינואר אשתקד נחתם הסכם הטיעון עם דרי. "אנו שמחים שלאחר עדויות רבות שנשמעו, הבינה הפרקליטות כי בן דרי לא ירה בכוונה כדור חי בקורבן, אלא ירה כדור שהשתרבב בטעות", אמר עו"ד ציון אמיר, ביום החתימה. עוד הוסיף כי בין הצדדים לא הושגה הסכמה לגבי העונש לדרי. וכי הפרקליטות תבקש מאסר בפועל לחייל, בעוד הוא יבקש לגזור עליו מאסר על תנאי.

האירוע המדובר נחשף במאי 2014, כשבסרטון שהופץ נראה דרי יורה והורג את הנער בן ה-17. במהלך המשפט, טענה התובעת כי לא היה מדובר בטעות בשיקול הדעת: "מדובר בחייל שירה באופן מכוון באש חיה בנער פלסטיני במטרה לגרום לו לפחות לחבלה מחמירה תוך אדישות לתוצאה". ואילו, עו"ד ציון אמיר, אמר כי "שום ראיה לא סותרת את טענת הנאשם. אם קרתה תקלה היא לא הייתה מכוונת. אין שום ראיה לטענה שהנאשם הכניס בכוונה קליע חי למחסנית וביצע ירי בקורבן".