קינוח שיוגש בפסגת הקוריאות ועומד במרכז מחלוקת , Presidential Blue House

פסגת קוריאה: הקינוח שמציג את שלמות האי - עורר מחלוקת

יפן מחתה על הכוונה להגיש במפגש בין מנהיגי שתי המדינות מנה המבוססת על מפה אכילה המציגה את איי דוקדו, השייכים אליה, לטענתה. עוד בתפריט: מחווה לקים ג'ונג און

בווידאו: שרת החוץ הדרום הקוריאנית התייחסה לפסגה עם השכנה מצפון.

ביום שישי הקרוב תיערך פגישה היסטורית בין נשיא קוריאה הדרומית, מון ג'יאה אין, לשליט קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, שתעסוק בניסיונות להשיג שלום אזורי ולהוביל לפירוזה הגרעיני של המדינה המבודדת בעולם. עם זאת, על אף התוכן המסקרן שילווה את הפסגה, נראה שגם הגזרה הקולינרית מספקת עניין רב.

היום (רביעי) דווח כי יפן מחתה על הכוונה של קוריאה הדרומית להגיש קינוח המבוסס על מפה אכילה המציגה את חצי האי הקוריאני בשלמותו. היפנים זועמים על ההחלטה וביקשו להוריד את המנה מהתפריט, כיוון שהמפה מציגה את האיים דוקדו, השייכים אליהם, לטענתם. בקוריאה הדרומית מסרו כי הטענות היפניות חסרות בסיס לחלוטין.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

חשד לפשע שנאה בצפון: שני רכבים נשרפו וכתובות נאצה רוססו

לאן להוריד את הזבל? כך מתמודד העולם עם כמויות הפסולת האדירות

נהג אוטובוס החשוד באונס תלמיד חזר לעבודה - באישור המשטרה

קינוח שיוגש בפסגת הקוריאות ועומד במרכז מחלוקת
 

קינוח שיוגש בפסגת הקוריאות ועומד במרכז מחלוקת (Presidential Blue House)

 

עוד דווח היום בכלי תקשורת צפון קוריאנים כי במהלך הפגישה יוגש המאכל "רושטי", מעין לביבה עגולה ושטוחה העשויה מתפוחי אדמה. מקורו של המאכל בשוויץ, והוא מהווה מחווה (הומאז') לילדותו של שליט המדינה, קים ג'ונג און, שגדל במדינה האירופית. עד כה במדינה הכחישו שקים גדל והתחנך בשוויץ, אך חבריו לכיתה ומורים שלימדו אותו אישרו זאת בעבר לכלי תקשורת שוויצרים.

מלבד שני המאכלים הללו, התפריט שיוגש לשני המנהיגים ישלב מאכלים מסורתיים קוריאניים. למנת פתיחה יוגש תמנון קר, שמקורו בעיר הנמל הדרום קוריאנית, טונגיונג, בה נולד אחד המשוררים המפורסמים והאהובים במדינה. בנוסף, יוגשו גם כופתאות הממולאות בדג ובמלפפון ים, שמקורן בעיר הולדתו של נשיאה לשעבר של קוריאה הדרומית, שנפגש עם קים ג'ונג איל, אביו של רודן קוריאה הצפונית, לפגישה היסטורית בשנת 2000.

למנה עיקרית תוגש מנת גריל של בשר בקר קוריאני, שמקורה בעיר הולדתו של הנשיא הדרום קוריאני המכהן. בנוסף, תוגש מנה קוריאנית מסורתית המבוסס על אורז שגדל בשני אזורים: האזור המפורז בין שתי הקוריאות ובאזור הולדתו של הנשיא הדרום הקוריאני, שהיה לנשיא השני שנועד עם קים ג'ונג איל. המנה העיקרית השלישית שתוגש מורכבת משני נתחי דג, אחד מכל מדינה, כדי להדגיש את השיוויון בין שני העמים.