תמונות לפני ואחרי תקיפת הבסיס בסוריה, אימג'אסט

דיווח: דאגה בארה"ב - איראן מעבירה משלוחי נשק לסוריה

לפי הדיווח, המשלוח עלול לכלול טילי נ"מ. בצל התקיפה בבסיס T4, נפגש המשנה ליועץ לביטחון לאומי איתן בן-דוד עם יועצו לביטחון לאומי של נשיא רוסיה, ודן עמו במצב

המתיחות בסוריה: המשנה ליועץ לביטחון לאומי, איתן בן-דוד, נפגש אתמול (שלישי) בסוצ'י עם יועצו לביטחון לאומי של נשיא רוסיה, ניקולאי פטרושב. במהלך הפגישה דנו השניים במצב במדינה.

שיחתם מגיעה על רקע התקיפה בבסיס T4 שמיוחסת לישראל ושבה נהרגו שבעה אנשי משמרות המהפכה האיראנים וכן על רקע ההודעות הרוסיות על כוונה לספק טילי S300 לסוריה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד לפשע שנאה בצפון: שני רכבים נשרפו וכתובות נאצה רוססו

התחזית: גשמים מלווים בברקים ורעמים, חשש להצפות ושיטפונות

לאן להוריד את הזבל? כך מתמודד העולם עם כמויות הפסולת האדירות

לפני הפגישה עם בן-דוד, נפגש פטרושב עם ראש המועצה לביטחון לאומי של איראן, עלי שמחאני. בן-דוד הגיע לסוצ'י בראש משלחת של בכירים במועצה לביטחון לאומי ובמערכת הביטחון כדי להשתתף בכנס בינלאומי בנושאי ביטחון.

פגישתם נערכת במקביל לדיווח ברשת CNN, בו נאמר כי גורמי מודיעין בארה"ב וישראל עוקבים בדאגה אחרי מספר משלוחים איראניים לסוריה, שעלולים לכלול טילי נ"מ לטובת כוחות צבא נשיא סוריה, בשאר אל-אסד. מדובר במשלוחים שהגיעו אחרי התקיפה האמריקנית.

  דיווח: זה הוא שדה התעופה אותו תקפה ישראל בסוריה
 

דיווח: זה הוא שדה התעופה אותו תקפה ישראל בסוריה( רשתות חברתיות)

 

על אף שהמשלוחים הללו אינם נדירים, המשלוח הספציפי הזה תפס את תשומת הלב של גורמי המודיעין מאחר והוא מתבצע בסמוך לתקיפת המעצמות בדמשק, כמו גם לאחר התקיפה בבסיס טי 4 המיוחסת לישראל.

בתוך כך, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, המריא הלילה לביקור עבודה בארה"ב, שם ייפגש עם מקבילו, מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס ועם היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. כמו כן ייפגש השר ליברמן עם נציגי הועדה לשירותים מזויינים בסנאט האמריקני. במוקד שיחותיו של שר הביטחון יעמוד התיאום הביטחוני בין מערכת הביטחון הישראלית והאמריקנית, אל מול ההתפתחויות השליליות בהתפשטות האיראנית במזרח התיכון, בדגש על סוריה וסוגיות ביטחוניות נוספות.

זמן קצר לפני כן, ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, נועד עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, בבריסל. השניים נפגשו בצל המתיחות הרבה בסוריה ובציפיה להחלטת נשיא ארה"ב בנוגע להסכם הגרעין. בדבריו הבהיר הרצוג למוגריני כי הכניסה האגרסיבית הצבאית של איראן לסוריה לכיוון גבול ישראל היא בעלת משמעות אסטרטגית מסוכנת ובלתי מקובלת מבחינת ביטחונה של ישראל. הרצוג הפנה אצבע מאשימה ברורה כלפי הגנרל קאסם סולימני, מפקד משמרות המהפכה האיראני, כגורם המרכזי המוביל את הגברת הנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה ומוביל לסכנת ההתלקחות באיזור. "יש לפעול לרגיעה אבל הדבר מחייב את האיראנים לחדול ממאמציהם המשפיעים דרמטית על האזור כולו ומביאים אותו למצב נפיץ מאוד", אמר.

אתמול איים מזכ"ל הוועדה לביטחון לאומי באיראן, עלי שמח׳אני, ואמר כי "על ישראל לדעת שתגובתינו על הההפצה שלה את שדה התעופה T4 - ודאית וכואבת".