תיעוד ירי בכבישי הדרום, חדשות עשר

תיעוד מיוחד: תופעת האלימות בדרום רחבה הרבה יותר ממה שידוע

אחד החשודים בירי בכבישי הנגב לאחר החתונה בשגב שלום, שתועד בסרטון שעורר הדים, נעצר ע"י המשטרה. אבל סרטונים של עמותת "אור ירוק" מראים כי לא מדובר באירוע נקודתי

הדרום הפרוע: בימים האחרונים פורסמו שני סרטונים של אירועים אלימים בכבישי הדרום. אלא שתיעוד מיוחד ששודר הערב (שלישי) בחדשות עשר, שצולם על ידי עמותת "אור ירוק", מראה כי לא מדובר בתופעה נקודתית כלל.

בסרטונים, שצולמו בחודשים האחרונים בכבישי הנגב, נראים מקרים של ירי ברובה מתוך רכב נוסע, בדומה לתיעוד שפורסם ביום שישי וערר סערה ציבורית. בנוסף נראה רכב בנסיעת סלאלום על כביש ראשי, נסיעה במהירות 200 קמ"ש, עקיפה על אי תנועה והורדת רכב לשוליים.

בסוף השבוע פורסם תיעוד של מספר צעירים בצומת אוהלים, כשהם יורים באוויר לאחר חתונה ביישוב שגב שלום. אחד מהחשודים בירי נעצר היום ע"י המשטרה, לאחר שחשוד נוסף נעצר אתמול. עוד ארבעה חשודים טרם נלכדו והמשטרה מחפשת אחריהם.

 תיעוד ירי בכבישי הדרום
 

תיעוד ירי בכבישי הדרום (חדשות עשר)

 

היום נפגש השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, עם ראשי רשויות בדרום שמאשימים בעיקר את המשטרה במצב. לאחר דיון קצר הכריז ארדן על תוכנית חירום: "מי שיהיה מעורב בירי כזה יחכה לו עונש מאסר בפועל", הצהיר. במשרדו מתכננים להקים תחנת משטורה חדשה, לרשת את הנגב במצלמות ולהקים כוח מיוחד של מג"ב על מנת להתמודד עם התופעה.

בכבישי הדרום וביישובים הבדואיים בפרט הגבירה המשטרה את נוכחותה בימים האחרונים. אתמול נעצר גם חשוד באירוע נוסף שעורר הדים, תקיפת נהג טנדר באותה צומת בנגב, בעזרת אלות. עם זאת, גורמים בכירים במשטרה כבר טוענים כי תופעת הדרום הפרוע יצאה מזמן משליטתם, ועכשיו היא מונחת לפתחה של הממשלה.

תקיפה באלות צומת אוהלים
 

תקיפה באלות בצומת אוהלים (חדשות עשר)