נהג אוטובוס החשוד באונס תלמיד חזר לעבודה - באישור המשטרה

הנהג חשוד שהציע לתלמידים אלכוהול בטיול שנתי וביצע מעשה סדום באחד מהם. הנער נמצא כבר חודש וחצי בבית, אבל הנהג החל לעבוד בחברת דן: "הוא יכול לאנוס ילדים אחרים"

נהג אוטובוס, שנחקר במשטרה בחשד לאונס תלמיד תיכון, חזר לעבודה לאחר ששוחרר לביתו עד לסיום החקירה ובינתיים קיבל אישור מהמשטרה על היעדר עבירות מין ועבירות פליליות.

האונס לכאורה התרחש במהלך טיול שנתי במרכז הארץ בחודש שעבר. הנהג מ', בשנות הארבעים, התחבר לקבוצת תלמידים והזמין אותם לשתות אלכוהול בחדרו, בהם את ל' בן ה-17. הוא אף הודה בפני תחקירן חדשות עשר על כך: "מזגתי לו בירה, וויסקי". 

"הנהג שתה אלכוהול עם החברים שלי, אמרו לי אם אתה רוצה תבוא", סיפר ל', "בסוף בערב, הנהג אמר לי בוא. התחלנו לשתות, שתיתי ארבע כוסיות והתחלתי להרגיש רע, הוא התחיל לעסות אותי, הפשיט ממני את הבגדים. סובב אותי והתחיל לעשות את מה שעשה. על פי החשד מ' ביצע מעשי סדום בל', כשהיה שיכור ובהכרה מעורפלת, והותיר בו פגיעות באזורים אינטימיים. "הילד – מול העיניים שלי התחיל לסובב אותי ועשה מה שעשה. סחב אותי לאמבטיה והתחיל לשטוף אותי".

 נהג אוטובוס החשוד באונס תלמיד וחזר לעבוד באישור המשטרה
 

נהג אוטובוס החשוד באונס תלמיד וחזר לעבוד באישור המשטרה( חדשות עשר)

 

"ילדים סימסו לי – מה, אנסו אותך?", המשיך ל', "כשראיתי את המסרונים האלה לא הלכתי לבית הספר. מאז נשארתי בבית". הוא יושב כבר חודש וחצי בבית, הנהג מ' לעומת זאת החל לעבוד לפני שבועיים בחברת "דן", לאחר שפנה למשטרה וקיבל אישור. בשנה האחרונה התפרסמו כמה מקרים של מורים שהיו חשודים בעבירות מין וקיבלו אישור דומה, במשטרה ובפרקליטות הבטיחו מנגנון שימנע מקרים כאלה.

"אנחנו מפחדים מאוד, אני יודעת שהאנס עכשיו חופשי", אמרו אמו של ל', "הוא יכול למצוא את הבן שלי. הוא יכול לאנוס ילדים אחרים". הוריו של ל' גם טוענים למחדלים של בית הספר שאיפשרו את התקיפה המינית הקשה של בנם. "יום למחרת המנהל ניסה להסביר לנו שהילדים גדולים, שלא ניתן לשים בכל חדר מבוגר איתם, שהם צריכים להיות אחראים", אמר האב.

 שאול שמאי, המורה שהורשע בהטרדה מינית בתלמידותיו
 

שאול שמאי, מורה שחזר ללמד למרות שנחקר בעבירות מין (חדשות עשר)

 

תגובת חברת "דן": "העובד החל לעבוד בחברה בתחילת החודש לאחר שהציג אישור ממשטרת ישראל על היעדר עבירות מין ועבירות פליליות".

תגובת המשטרה: "עם התקדמות החקירה הנהג שוחרר בתנאים מגבילים בהם איסור לעבוד עם קטינים. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות להחלטה לגבי כתב אישום. מאחר שטרם הוגש, הונפק לנהג אישור על היעדר עבירות מין".

תגובת משרד החינוך: "המשרד מתייחס בחומרה רבה לאירוע, שאסור היה שיקרה. בשל חקירת המשטרה אנו מנועים מלהתייחס".

תגובת מנהל בית הספר: "המנהל מילא את כל הכללים וההנחיות הנדרשים ע"י משרד החינוך, נעשתה בקרה שוטפת על התלמידים במהלך הטיול וליווי הנער והמשפחה לאחר המקרה. לא ניתן להתייחס לפרטי המקרה בשל חקירת המשטרה".