פסקל בוניפס הצרפתי שהותקף בנתב"ג, חדשות עשר

"ארביץ לך מול כולם": אינטלקטואל צרפתי פרו-פלס' הותקף בנתב"ג

בסרטון שמעורר הדים בצרפת נראים מספר גברים, ככל הנראה צרפתים-ישראלים, כשהם מקללים ודוחפים את פסקל בוניפס, שהגיע לארץ להעביר הרצאות בהזמנת הקונסוליה • תיעוד

תיעוד: האינטלקטואל הצרפתי, פסקל בוניפס, שידוע בעמדותיו הפרו-פלסטיניות, הגיע בשבוע שעבר לישראל. בסרטון שפורסם אתמול (שני) ברשתות החברתיות הוא נראה כשהוא הותקף באלימות מילולית קשה ובדחיפות על ידי מספר גברים, ככל הנראה צרפתים-ישראלים. בוניפס, שפרסם ספר תחת השם "האם מותר לבקר את ישראל?", נחשב לאחד ממבקריה החריפים של ישראל ולצד זאת, הואשם לא פעם באנטישמיות.

בסרטון, שכבר עתה צובר תאוצה בצרפת ומייצר במדינה הדים רבים, נראים התוקפים כשהם דוחפים את בוניפס, יורקים לעברו ומקללים אותו נמרצות. הוא נשמע בתיעוד שואל "אין פה אבטחה?", מה שזיכה אותו בתגובה מצד אחד התוקפים: "אין אבטחה לפרצוף שלך, אני ארביץ לך מול כולם".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח בלבנון: פעיל בכיר בחיזבאללה נהרג בפיצוץ

איראן סוערת: האם התגלתה גופתו האבודה של השאה?

ניצב בדימוס ניסו שחם הורשע במעשה מגונה; זוכה מיתר האישומים

 פסקל בוניפס הצרפתי שהותקף בנתב"ג
 

הפעיל הפרו-פלסטיני שהותקף בנתב"ג (חדשות עשר)

 

בוניפס, מנכ"ל "המכון ליחסים בינלאומיים ואסטרטגיים" (IRIS), הגיע לארץ בעקבות הזמנה של הקונסוליה הכללית של צרפת בירושלים והמכון הצרפתי בירושלים, על מנת לקחת חלק בהרצאות הקשורות לספורט בחברון ולמפגש עם סטודנטים.

הקונסול הכללי של צרפת בישראל, פייר קושאר, גינה בהודעה רשמית את "התוקפנות הבלתי-מתקבלת על הדעת שהופנתה כלפי פסקל בוניפס". לדבריו, "בהחלט לא ניתן להפריד את התקיפה הזאת מדברי השטנה הרבים שהופצו נגדו ונגד הקונסוליה הכללית" לאחר פרסום הוועידה המדוברת, שעסקה בתחומים אזרחיים שונים בשטחים הפלסטיניים. הקונסול הבהיר בהודעתו כי הוא "מתייחס ברצינות גמורה למאבק נגד גילויי האנטישמיות בכל צורותיה", ולכן, לטענתו, יש "לשמור על עקרונות חופש הביטוי והכבוד" בדיון הציבורי בנושא.

האינטלקטואל הנודע כתב בפייסבוק ובטוויטר בעקבות האירוע: "אני מתאר לעצמי שאם אינטלקטואל צרפתי היה מגיע ממדינה מהמגרב לאחר שהותקף ע"י בעלי אזרחות כפולה בגלל שדעותיו על המזרח התיכון אינן מוצאות חן, התגובות הפוליטיות והתקשורתיות היו בעצמה אחרת לגמרי".