כסא התינוק ברכב ברכסים, חדשות עשר

פעוט בן שנתיים נשכח ברכב באזור הקריות - ומת

צוותי מד"א הוזעקו ליישוב רכסים והחלו להעניק טיפול רפואי לפעוט, שככל הנראה שהה במכונית הסגורה במשך כמה שעות, אולם נאלצו לקבוע את מותו

  • פורסם ב:
  • 24/04/2018 13:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/04/2018 20:05
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

נרייה טייאר, פעוט בן שנתיים שנשכח ברכב ביישוב רכסים שבאזור הקריות, מת היום (שלישי) לאחר ששהה במכונית הסגורה כמה שעות. צוות מד"א החל להעניק לו טיפול, אך נאלץ לקבוע את מותו במקום. המשטרה בודקת את נסיבות המקרה. הערב הוא הובא למנוחות.

כשאחותו של טייאר הגיעה לקחת אותו מהמעון, גילתה כי הוא לא נמצא. משפחתו החלה לחפש אותו וגילתה אותו ברכבו של האב. משפחתו הוציאה אותו מהרכב והזעיקה את מגן דוד אדום, אך הם נאלצו כאמור לקבוע את מותו במקום.

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום, חיים אטיה: "כשהגעתי למקום ראיתי בסמוך לרכב את הפעוט מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה שכשהוא חם מאוד למגע. סיפרו לי שהוא שהה מספר שעות ברכב הסגור. ביצענו בו פעולות החייאה אבל הוא היה עם סימני מכת חום וללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו ע"י פרמדיק של מד"א".

 הרכב בו נשכח הפעוט
 

הרכב בו נשכח הפעוט(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הצנרת בדירתה של בת 70 דלפה - שכניה ניתקו לה את המים

דיווח בלבנון: פעיל בכיר בחיזבאללה נהרג בפיצוץ

ניצב בדימוס ניסו שחם הורשע במעשה מגונה; זוכה מיתר האישומים

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, אמרה כי "חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים של ילדים בתוך רכבים בוערים". לדבריה, "משרד התחבורה חייב לפעול לאלתר לקביעת תקנה שיכולה להציל את חייו של הילד הבא ובמקביל לצאת במסע הסברה יומיומי ואינטנסיבי בכל אמצעי התקשורת. על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע השנות מקרים כאלה".

בעקבות המקרה, נקבע דיון בוועדת הכנסת לזכויות הילד לתחילת השבוע הבא, במטרה להאיץ במשרדי הממשלה ובארגונים הרלוונטיים לפעול ליישום התכנית הלאומית לבטיחות ילדים בתחום שכחת הילדים ברכב. יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, אמרה כי "מדובר בתופעה טראגית ומצערת שניתן להיאבק בה. עלינו לגלות אחריות, להגביר את העירנות ולעשות הכל כדי לזכור ולא לשכוח את הילדים מאחור. רק אם נפעל במשותף, יחד עם כל בעלי התפקידים הרלוונטיים – שוטרים, פקחים, אנשי חינוך ועוד – ונרכז מאמץ במשימה זו, נצליח למנוע את האסון הבא".

661 מקרים תוך עשור

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2018-2008 אירעו 661 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב או של הילכדות/נעילה ברכב. 30 מן המקרים הללו הסתיימו במות הילד. אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "לא חלפו ארבעה חודשים מתחילת השנה וכבר אנו מונים שלושה מקרי מוות שניתן היה למנוע. שכחה ברכב זאת טרגדיה נוראית וחשוב מאוד לזכור כי האירוע הזה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. אנו קוראים לציבור ההורים, בייחוד עכשיו עם עליית הטמפרטורות, להבין כי חייבים לנקוט אמצעי בטיחות על מנת למנוע את המקרה הבא".

לפני כשבועיים מת ילד בן ארבע מת לאחר שלפי החשד נשכח על ידי אביו ברכב אום אל פחם, בעת שהיה בעבודה. הילד, תושב ערערה בשם מוחמד שעלה, נעדר מספר שעות ומשפחתו התקשרה למשטרה לאחר שחיפשה אחריו במשך זמן מה. במשטרה סיפרו שפתחו בחיפושים ובמקביל פנו לאב, שהיה כאמור במקום עבודתו כדי שיבדוק אם הילד נמצא ברכב.

לטענתם האב בדק ואכן הילד היה ברכב כשהוא במצב אנוש. לאחר שפונה לבית החולים הקרוב, גורמי הרפואה קבעו את מותו.

מאות אנשים ליוו לפני כחודש את גלעד בונה בן הארבע בדרכו האחרונה. בונה מת לאחר שנשכח בכלי רכב בנתיבות, וננעל בתוכו. למוקד מגן דוד אדום הגיע אז דיווח על ילד מחוסר הכרה, ופרמדיקים שהגיעו לביתו, לשם פונה על ידי הוריו והשכנים לאחר שאותר במכונית, ביצעו בו במקום פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים סורוקה שבבאר שבע - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו תוך זמן קצר.

כוחות המשטרה הגיעו לזירה והחלו בחקירת נסיבות האירוע. בין היתר נבדק אם הילד סייע לאחיו הגדולים לנקות את הרכב, התעייף ונרדם במכונית, ואחיו שלא הבחינו בו נעלו את הרכב ועזבו את המקום.