דיווח בלבנון: פעיל בכיר בחיזבאללה נהרג בפיצוץ

מקורות בארגון הטרור מסרו לכלי התקשורת במדינה שבילאל חסן עבדו נהרג בצידון ככל הנראה כתוצאה מתאונה שמקורה בשנאי חשמלי שנשרף

פעיל בכיר בארגון חיזבאללה, בילאל חסן עבדו, נהרג היום (שלישי) בפיצוץ בצידון, ככל הנראה כתוצאה משנאי חשמלי שנשרף, כך דווח בכלי התקשורת בלבנון. גורמים בארגון אישרו את הדיווח לרשת LBC הלבנונית. 

לפני כשבועיים, סגנו של מזכ"ל חיזבאללה, שייח' נעים קאסם, אמר בריאיון לעיתון אל-ג'ומהוריה הלבנוני כי המצב בסוריה "לא יוביל למלחמה כוללת, אלא אם נתניהו וטראמפ ישתגעו לחלוטין".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ניצב בדימוס ניסו שחם הורשע במעשה מגונה; זוכה מיתר האישומים

מחקר: שימוש במשככי כאבים בזמן ההיריון קשור לסיכון לאוטיזם

הבית היהודי: על פסקת ההתגברות לעלות להצבעה תוך 10 ימים

הוא שלל את האפשרות שהמשבר במדינה יתפתח להתנגשות בין ארצות הברית לרוסיה, והגדיר את יכולת הספיגה של המשטר הסורי: "אם התקיפה בסוריה תהיה מוגבלת, התגובה צפויה להישאר בגבולות סוריה". קאסם אמר את הדברים על רקע הצהרות טראמפ לתגובה אמריקנית בעקבות התקיפה הכימית בדומא.

לפני כשלושה שבועות, לאחר תחילת בניית הגדר סמוך לגבול עם לבנון, אופנוענים הנושאים דגלים של ארגון חיזבאללה תועדו מוחים בצמוד לגדר, ומנסים לשבש את עבודות צה"ל על הגדר

המחאה התרחשה כחודשיים לאחר שנשיא לבנון, מישל עאון, אמר בפתח ישיבת ממשלה בביירות, בהקשר לבניית הגדר, כי הוא נתן הוראות לצבא "להדוף כל מתקפה ישראלית נגד לבנון". לדבריו, "אנו פועלים עם האו"ם ומדינות ידידותיות כדי לטפל באיומיה של ישראל".