אמל"ח - ארכיון, דוברות המשטרה

יום מתוח בדרום: תוך שעות - 5 פלסטינים חצו את הגדר ונעצרו

כוח צה"ל עצר תחילה שני תושבי הרצועה עם רימון וסכין, כשהם מנסים לחצות את הגדר. מספר שעות לאחר מכן, 3 פלסטינים לא חמושים נתפסו לאחר שחצו את הגדר מאזור אל-בוריג'

כוח צה"ל עצר לפנות בוקר (שלישי) שני חשודים פלסטינים שחצו את גדר הגבול בדרום רצועת עזה, כשלגופם רימון וסכין. החשודים נעצרו בסמוך לגדר והועברו לחקירת כוחות הביטחון. זמן קצר לאחר מכן, שלושה פלסטינים נוספים נעצרו לאחר שחצו את הגדר באזור אל-בוריג'.

רק אתמול ניהלו כוחות הביטחון מרדף שבסופו לכדו ארבעה בני אדם, ככל הנראה פלסטינים לא חמושים שחצו את הגדר בדרום רצועת עזה. כוחות הביטחון היו איתם בקשר עין לאורך המרדף איתם בקשר עין. שלשום, שלושה פלסטינים תושבי רצועת עזה נפצעו מאש צה"ל לאחר שניסו לעקור את גדר המערכת במקומות שונים לאורך הגבול עם ישראל, כך דיווח בכלי תקשורת פלסטיניים. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הבית היהודי: על פסקת ההתגברות לעלות להצבעה תוך 10 ימים

מחקר: שימוש במשככי כאבים בזמן ההיריון קשור לסיכון לאוטיזם

מצלמה נסתרת חשפה: כך התקבלו סכומי עתק מתאונות דרכים מבוימות

לפני כשבועיים, שלושה חשודים חצו את גדר המערכת בצפון הרצועה ושבו על עקבותיהם. כוחות צה"ל ביצעו לעברם ירי. בדובר צה"ל הבהירו כי לא דווח על ירי לעבר כוחותינו או אירוע בטחוני בישוב. בנוסף לכך, על פי דיווחים פלסטינים, צה"ל תקף במרכז רצועת עזה באמצעות ירי ארטילרי. הפלסטינים עוד דיווחו על ארבעה פצועים מירי.

בתוך כך, אתמול גרמו ארבעה עפיפוני תבערה לשריפה גדולה בשדה חיטה בעוטף עזה. צוותי כיבוי וחקלאים פעלו במקום וכיבו את השריפה. גם בשבוע שעבר התרחש אירוע דומה ביער בארי, בסמוך לגדר הגבול, עקב עפיפון תבערה שהופרח באוויר מרצועת עזה. גורמים בצה"ל מסרו לחדשות עשר כי דפוס הפעולה מטריד וכי צה"ל לא יעבור עליו לסדר היום.