נתניהו ובנט , רויטרס

הבית היהודי: על פסקת ההתגברות לעלות להצבעה תוך 10 ימים

במפלגה הדתית לאומית הציבו אולטימטום לפיו במידה והחוק לא יעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה, המפלגה לא תשתתף בהצבעות הקואליציה. "הסכמים יש לכבד"

במפלגת הבית היהודי הוציאו הבוקר (שלישי) אולטימטום לפיו במידה ופסקת ההתגברות לא תעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה תוך עשרה ימים, המפלגה תחדל מלהצביע עם הקואליציה.

"נענינו אמש לבקשת ראש הממשלה לדחות בשבוע את ההצבעה על פיסקת ההתגברות, על מנת להעמיק בנושא וללבן אותו", נמסר בהודעת המפלגה. "עם זאת, סיעת הבית היהודי נחושה להעביר את פיסקת ההתגברות, המהלך החוקתי החשוב מזה 25 שנה".

אסתר חיות ואיילת שקד
 

אסתר חיות ואיילת שקד(אתר ביהמ"ש העליון, אודי פורטל )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בעקבות תחקיר חדשות עשר: סגן ראש עיריית י-ם נחקר באזהרה

ההכנות בעיצומן: כך נערכים האמריקנים לחניכת השגרירות בבירה

לאחר הריאיון בחדשות עשר: דבריה של מרקל בכותרות ברחבי אירופה

"זהו הבסיס למשילות, להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים ולמאבק אפקטיבי בטרור", נכתב. "אסור להחמיץ הזדמנות היסטורית להשבת האיזון בין הממשלה לבין בג״צ שחרג מסמכותו".

לסיכום נכתב: "נזכיר שהליכוד מחויב על פי ההסכם הקואליציוני לתמוך בפיסקת ההתגברות ברוב של 61. הסכמים יש לכבד".

אתמול ביקשה לשכת ראש הממשלה ביקשה לתאם פגישה עם נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, ובהשתתפות שרת המשפטים, איילת שקד, בענין פסקת ההתגברות, ליום ראשון, ה-29 באפריל. הנשיאה הודיעה כי היא מוכנה להיענות להזמנה רק אם יידחה הדיון בוועדת השרים לחקיקה בעניין. בעקבות ההודעה ביקש ראש הממשלה נתניהו משקד לדחות את הדיון בשבוע, והיא נענתה לבקשתו.

אתמול בבוקר צייץ נפתלי בנט בחשבון הטוויטר שלו כי "כדי להיכנס לפסים מעשיים של חקיקת פסקת ההתגברות, אנו מוכנים לנסות להגיע להסכמות ולקיים דיון ציבורי לאחר העברת החוק בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב, ולאחריו להמשיך בהליך החקיקה. כל זה, ובלבד שהדיון לא יעכב את החוק".