בעקבות תחקיר חדשות עשר: סגן ראש עיריית י-ם נחקר באזהרה

שנתיים לאחר שידור התחקיר, מאיר תורג'מן נחקר בחשד שקידם לכאורה את בנייתן של כ-1,600 יחידות דיור לבקשת חברו, היזם שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים אריה דרעי

  • פורסם ב:
  • 23/04/2018 22:07
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/04/2018 21:26
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

שנתיים לאחר תחקיר חדשות עשר, סגן ראש העיר ירושלים מאיר תורג'מן נחקר באזהרה, אך לא נעצר. לפי התחקיר הוא קידם לכאורה את בנייתן של כ-1,600 יחידות דיור לבקשת חברו היזם שלמה דרעי אחיו של שר הפנים אריה דרעי. הידיעה על חקירתו באזהרה פורסמה ב"כאן".

כאמור, לפני כשנתיים נחשף בחדשות עשר כי ייתכן שאחיו של שר הפנים, שלמה דרעי, קשור בפרשה נדל"נית שהסעירה את ירושלים וכרוכה במאבק על השארתו של מתחם הרכבת בבירה פתוח בשבתות.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אירוע דריסה בטורונטו: רכב מסחרי פגע בכ-10 בני אדם; הנהג נלכד

ההכנות בעיצומן: כך נערכים האמריקנים לחניכת השגרירות בבירה

השופטת חיות דרשה - הדיון בפסקת ההתגברות יידחה בשבוע

בווידאו: התחקיר ששודר לפני כשנתיים בחדשות עשר:

בעיריית ירושלים קודמה אז מחדש תכנית פרויקט בניה במאות מיליוני שקלים על אדמה שבבעלות אחיו של דרעי. חודשיים לפני חשיפת הפרשה, ב-27 בינואר, עלתה בוועדה המקומית בעירייה תכנית אולסוונגר-כרמית לבניית 1,630 יחידות דיור בשכונת עין כרם, אחד האזורים היקרים לבניה. אחד מבעלי הקרקע בשטח המדובר הוא עו"ד שלמה דרעי, חבר קרוב של היו"ר החדש, מאיר תורג'מן - חבר המועצה מטעם סיעתו של ראש העירייה ניר ברקת.

את התוכנית ניסו לקדם כבר כעשור, אולם היא זכתה להתנגדות חריפה מצד ראשי הוועדה המקומית והארגונים הירוקים. זו כנראה הסיבה שגורמים בעירייה הופתעו לגלות באותו דיון שתורג'מן מעלה את התוכנית לדיון ואף מברך עליה.

לאחר קרוב לחודש התרחש אירוע שהגביר את החשדות של גורמים בעירייה. כאשר לוועדה המקומית הגיעה תכנית שתאפשר את המשך פתיחת מתחם הרכבת בשבת, בהתאם לרצונו של תורג'מן להשאיר את מקומות הבילוי במקום פתוחים בשבת, הופתע יו"ר הוועדה לגלות שהרוב שהיה לו לאישור התוכנית נמצא בסכנה. לפתע, כך על פי העדויות שהגיעו אז לחדשות עשר, מקבל חבר הוועדה היחיד מסיעת ש"ס, מיכאל מלכיאלי, נאמנו של אריה דרעי, שיחת טלפון. הוא עוזב את הדיון רגע לפני ההצבעה, מנתק את הטלפון ונעלם. התוכנית עוברת.

 שלמה דרעי
 

שלמה דרעי(חדשות עשר )

 

שני אנשים קרובים מאוד למלכיאלי אמרו לחדשות עשר כי מהצד השני של הקו היה לא אחר משלמה דרעי, בעל האינטרס בתוכנית הנדל"ן ההיא, בעין כרם. לפי העדויות של השניים, מלכיאלי סיפר להם שכדי לא לפגוע בקידום תכנית הבניה, אסור להם להפיל את אישור מתחם הרכבת. שר הפנים, אריה דרעי, הודה בקיומה של השיחה בראיון ל"כיכר השבת": "אחי שלמה אמר על פי בקשתו של תורג'מן למלכיאלי שזה הסיכום עם ניר ברקת".

תורג'מן עצמו הכחיש אז את דבריו של דרעי: "אני ביקשתי משלמה דרעי? לא ביקשתי משלמה דרעי כלום. לא דיברתי בכלל עם שלמה דרעי". כעת גורמים בעיריית ירושלים מבקשים לבדוק האם היעלמותו של חבר המועצה מהצבעה גורלית קשורה לקידום הפרויקט הנדל"ני.