"נתניהו לא יוכל להתערב בהארכת כהונת המפכ"ל - בגלל החקירות"

גורמים במערכת אכיפת החוק מסרו לחדשות עשר כי רה"מ לא יוכל ככל הנראה לעסוק בנושא, מאחר והוא מצוי בניגוד עניינים, שכן אלשיך ממונה על החקירות בהן נתניהו חשוד

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק מסרו לחדשות עשר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יוכל להתערב בשאלת הארכת כהונת המפכ"ל רוני אלשיך בשנה נוספת.

הסיבה לכך היא היותו חשוד בכמה חקירות, והתערבות בשאלת מינויו של הממונה על החקירות תהווה ניגוד עניינים. במשרד המשפטים מכינים חוות דעת בנושא שלפי אותם גורמים אכן תמליץ כי אסור לראש הממשלה להתערב בנושא, אולם מי שיכריע בסופו של דבר הוא היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

 נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה
 

נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה( רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ההכנות בעיצומן: כך נערכים האמריקנים לחניכת השגרירות בבירה

השופטת חיות דרשה - הדיון בפסקת ההתגברות יידחה בשבוע

אנטישמיות חדשה באירופה: המוסלמים מאשימים היהודים במעשי ישראל

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בעקבות הדיון על הארכת כהונתו של המפכ"ל: ״ראש הממשלה, כל שר שיש חקירת משטרה בעניינו וכל שרי הליכוד שהקריירה הפוליטית שלהם תלויה בראש הממשלה לא יכולים להחליט על עתידו של המפכ"ל.

אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה להבהיר את העניין. על כל פקיד זוטר היו קובעים כך!".

אתמול (ראשון) מסר המפכ"ל אלשיך למקורביו: "אם נתניהו וארדן ירצו שאוותר על ערך אחד מערכיי, לא אהיה מעוניין בהארכת כהונתי בשנה נוספת".

אלשיך, נאם לפני כחודש בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר ונגע באופן מרומז בחקירות נתניהו ולגיוס עדי המדינה בתיקים השונים. לדבריו, "עדי מדינה זה דבר שמחזק תיק. בייחוד ככל שעדותו חזקה, יציבה, רחבה ופתוחה".

עוד הוסיף אלשיך בנושא עדי המדינה כי יש להם ערך כתוצר לוואי של הרתעה. "למשטרה יש יכולות מרשימות ביכולת לגייס עדי מדינה ולפגוע בצורה משמעותית בראשי ארגוני פשיעה".

דבריו של אלשיך נאמרו לאחר חתימתו של ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, על הסכם עד מדינה, כמו גם תגובתם של מקורבי נתניהו, לפיהם, "כשיש משהו, לא צריך אפילו עד מדינה אחד, וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המירוץ הבלתי פוסק אחר עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".