תיעוד ביום תאונות במצלמה נסתרת, מצלמה נסתרת

מצלמה נסתרת חשפה: כך התקבלו סכומי עתק מתאונות דרכים מבוימות

חוקרים פרטיים תיעדו כנופיית עבריינים באזור נצרת מביימים, לפי החשד, תאונות כדי להוציא במרמה פיצויים בעשרות מיליוני שקלים מחברות הביטוח. עד כה נעצרו שבעה חשודים

אתמול בבוקר (שני) נחשף כי כנופיית עבריינים שפעלה באיזור נצרת ביימה, לפי החשד, תאונות דרכים כדי להוציא במרמה פיצויים בעשרות מיליוני שקלים מחברות הביטוח. חוקרים פרטיים תיעדו במצלמות נסתרות כיצד הובאו כלי רכב למשחטה בצפון, שם נגרם להם נזק במכוון.

המצלמה הנסתרת מתעדת את ההונאה שלב אחר שלב - כלי הרכב מובאים על ידי גרר למשחטה הגדולה. שם פורקים את הרכב מהגרר. אחד העובדים במשחטה מכין אותו לתאונה המבוימת ואז מתנגש בו בעוצמה באמצעות מלגזה. לרוב נגרם נזק שמחייב החלפת של דלתות, פגושים, שמשות ופנסים.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ההכנות בעיצומן: כך נערכים האמריקנים לחניכת השגרירות בבירה

בן שנתיים טבע בבריכה בכפר קרע - ומת

השופטת חיות דרשה - הדיון בפסקת ההתגברות יידחה בשבוע

 תיעוד ביום תאונות במצלמה נסתרת
 

תיעוד ביום תאונות במצלמה נסתרת(מצלמה נסתרת)

 

תביעות דומות רבות באזור נצרת והגליל התחתון עוררו את חשדן של חברות הביטוח "איילון" ו"הפניקס" ולפני כחצי שנה פנו שם לחוקרים פרטיים מהצפון וביקשו מהם לבצע חקירה סמויה. לאחד החוקרים, עזיז אבו רג׳ב, הגיע מידע על הפעילות העבריינית, ויחד עם חוקרים נוספים הוא החל להתחקות אחר חברי הכנופייה. אבו רג'ב גילה את המשחטה הממוקמת באזור נצרת הרחק מאזורי מגורים, ומאובטחת על ידי כלבים רבים. "זו משימה קשה מאוד. מחייבת זהירות. יש אנשים שישנים במקום והם מסתובבים מדי פעם בשטח", כך לדברי אבו רג'ב.

העבודה של החוקרים הפרטיים נמשכה חודשים. "יש לנו אמצעי תצפית שאנחנו צריכים לשים ולהוציא, וזה מחייב אותנו להיכנס לזירה פעם בשבוע, או פעם בשבועיים", סיפר אבו רג'ב. החומרים מהמצלמות הנסתרות, הם הבסיס לפתיחת החקירה של יחידת אתג"ר בלהב 433, שהובילה לגל הראשון של המעצרים. עד כה נעצרו שבעה חשודים, ועוכבו שלושה נוספים, בהם בעלי מוסכים ושמאי רכב. צפויים מעצרים נוספים, גם של מבוטחים. במשטרה חושדים כי כולם, בעלי מוסכים, שמאים ומבוטחים, נהנו מכספי ההונאה.

עבודת החוקרים הפרטיים לא הסתכמה רק בתיעוד ההונאה. הם גם נפגשו עם חלק מהמבוטחים ותיעוד אותם מספרים את גרסתם לתאונה. גרסה, שלא התיישבה על פי החשד עם מה שתיעדה המצלמה בשטח. בלהב 433 ובאתג"ר משוכנעים כי מה שנחשף עד כה הוא רק קצה הקרחון, ומתכננים לבדוק אם שיטת ההונאה הזו פעלה במקומות נוספים ברחבי הארץ.