השופטת חיות דרשה - הדיון בפסקת ההתגברות יידחה בשבוע

לאחר שנשיאת ביהמ"ש העליון הודיעה כי היא מוכנה להיפגש עם נתניהו אם הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה יידחה, נענתה השרה שקד לקבוע מועד חדש

בווידאו: שר החינוך נפתלי בנט מאתגר את רה"מ נתניהו בעניין פסקת ההתגברות

לשכת ראש הממשלה ביקשה היום (שני) לתאם פגישה עם נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות ובהשתתפות שרת המשפטים, איילת שקד, בענין פסקת ההתגברות, ליום ראשון, ה-29 באפריל. הנשיאה הודיעה כי היא מוכנה להיענות להזמנה רק אם יידחה הדיון בוועדת השרים לחקיקה בעניין. בעקבות ההודעה ביקש רה"מ נתניהו משקד לדחות את הדיון בשבוע, והיא נענתה לבקשתו.

היום בבוקר צייץ נפתלי בנט בחשבון הטוויטר שלו כי "כדי להיכנס לפסים מעשיים של חקיקת פסקת ההתגברות, אנו מוכנים לנסות להגיע להסכמות ולקיים דיון ציבורי לאחר העברת החוק בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב, ולאחריו להמשיך בהליך החקיקה. כל זה, ובלבד שהדיון לא יעכב את החוק".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אנטישמיות חדשה באירופה: המוסלמים מאשימים היהודים במעשי ישראל

מרקל ומקרון יאמרו לטראמפ: אם תיסוג מהסכם הגרעין - המצב ידרדר

ארבעה עפיפוני תבערה גרמו לשריפה בשדה חיטה בעוטף עזה

נתניהו ובנט
 

נתניהו ובנט - הקרב על פסקת ההתגברות (רויטרס)

 

בנט הודיע אתמול כי ביום ראשון בעוד שבוע תובא פסקת ההתגברות לאישור ועדת השרים לחקיקה, טרם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת. הנוסח שיובא בפני הועדה הוא הפסקה המורחבת, לפיה יידרש רוב של 61 ח״כים כדי לאשר מחדש חוק שנפסל על ידי בג״ץ. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להתנגד לנוסח, לאחר שבשבוע שעבר הודיע כי יתמוך בפסקת התגברות בתנאי שתעבור ברוב של 70 חברי כנסת.

בשבת האחרונה הגיעו מאות מפגינים לרחבת בית המשפט העליון בירושלים ובנו שרשרת אנושית סביב מבנה ביהמ"ש, במחאה על כוונת הממשלה לחוקק את פסקת התגברות שתגביל את כוחו של בג"ץ. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, נשא דברים בהפגנה: "בית המשפט הוא של העם ומשרת את העם. אנחנו לא ניתן לפגוע בו. לא במילים ולא ב-D9. השרשרת אנושית היא חומה משותפת של כולנו, שמסמלת את הגנת העם על בית המשפט שלו. בית המשפט שמגן על העם מפני עריצות שלטונית. הגענו לכאן הערב מכל קצוות הארץ, לומר לשופטי ישראל: בקרב הזה על פניה של ישראל הדמוקרטית - אתם לא לבד".