אנטישמיות חדשה באירופה: המוסלמים מאשימים היהודים במעשי ישראל

הקנצלרית מרקל אמרה בריאיון לחדשות עשר כי היא מודאגת מעלייה באנטישמיות בקרב אזרחים בקהילות המוסלמיות, ונדמה שכעת מתחילים לשים לב לתופעה באירופה

לאור דבריה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בריאיון לחדשות עשר נדמה שישנה התעוררות בכל מה שנוגע לאנטישמיות החדשה, כלומר אנטישמיות שמגיעה מצד בני הקהילות המוסלמיות באירופה.

מדובר בעיקר על תופעות שצפות כתוצאה מגל הפליטים הסורי ומהגרים מטורקיה. בניגוד לעבר, הם יוצרים קשר בין מה שעושה ישראל ומאשימים את בני הקהילות היהודיות במעשי ישראל.

בווידאו: צעיר חובש כיפה שתיעד עצמו מותקף על ידי מוסלמי

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ארבעה עפיפוני תבערה גרמו לשריפה בשדה חיטה בעוטף עזה

מרקל ומקרון יאמרו לטראמפ: אם תיסוג מהסכם הגרעין - המצב ידרדר

תינוקת איבדה הכרה במעון בי-ם ופונתה במצב קשה; המטפלת עוכבה

הסיבה לכך היא שהמסגדים מנוהלים על ידי הקהילות של יוצאי טורקיה, כלומר כפופים יותר לארדואן מאשר למרקל. לכן, כשנשיא טורקיה ארדואן תוקף את ישראל, זה מקרין על המוסלמים בגרמניה.

בעצומה נגד האנטישמיות בצרפת, התייחסו לבעיה ואמרו: "50 אלף יהודים נאלצו לשנות את מקום מגוריהם כי הוא לא היה בטוח יותר וכי ילדיהם לא יכלו ללמוד בבתי ספר ממשלתיים. זה עולה לכדי טיהור אתני שקט".

"מדוע השתיקה הזו? בגלל הרדיקליזציה האיסלאמית והאנטישמיות שהיא מייצגת. אנחנו קוראים להילחם בפשיטת הרגל הזו של הדמוקרטיה לפני שיהיה מאוחר מדי וצרפת כבר לא תהיה צרפת", נכתב בעצומה.

דבריו של יוסוף אלקרדאוי, יו"ר איגוד חכמי ההלכה הסונים ופוסק הלכה מוסלמי חשוב באירופה, עשויים להסביר את עלייתה של האנטישמיות החדשה: "לאורך כל ההיסטוריה אללה שלח ליהודים אנשים שיענישו אותם על השחיתות שלהם. האחרון שהעניש אותם היה היטלר, הוא הצליח להעמיד אותם במקום וזה היה מעין חינוך שמימי ועונש אלוהי עבורם. בפעם הבאה העונש שלהם יהיה על ידי המוסלמים".