תקיפת נהג באלות לאור יום: תיעוד חדש מכבישי הדרום

לאחר שפורסם תיעוד של חתן וחבריו יורים באוויר באזור צומת אוהלים, סרטון נוסף מהאזור מראה תקיפה ונסיעה נגד כיוון התנועה. המשטרה עצרה חשוד בתקיפה

לאחר שפורסם תיעוד של צעירים יורים באוויר ונוסעים בפראות בדרום הארץ, פורסם תיעוד של מקרה נוסף שאירע היום (שני) בצומת אוהלים שבכביש 40, באותו האזור שבו תועדה חבורת הצעירים בסוף השבוע. בתיעוד החדש נראים כלי רכב נוסעים בניגוד לכיוון התנועה, וכמה צעירים רעולי פנים ככל הנראה תוקפים נהגים באלות ובמוטות ברזל. המשטרה עצרה הערב חשוד בתקיפה.

"יש לנו מדינה אחת, גם מבחינת ההזדמנויות שלה וגם מבחינת החוק שלה, החוק חל על כולם", אמר היום ראש הממשלה בנימן נתניהו בהתייחס לתקרית הירי. "לא נוכל לסבול הפרות חוק ואנחנו פועלים נגדם, כפי שהנחתי אתמול את השר לבטחון פנים לפעול נגד פורענות וירי כפי שראינו, זה משתלב באותה תפיסה, מדינה אחת - חוק אחד".

מהמשטרה נמסר כי "מדובר בסכסוך בין חמולות. שוטרים הגיעו תוך זמן קצר למקום, גבו עדות מהאדם שהותקף ונפתחה חקירה בניסיון לאתר את החשודים בתקיפה".

בווידאו: תיעוד נוסף של המקרה הבוקר (צילום: דוברות נתיבי ישראל)

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה בחדשות עשר כי כלי הרכב המעורבים בנסיעה בפראות ובירי באוויר, שתועדו ביום שישי אחר הצהריים בסמוך לתל שבע, אותרו הלילה בפעילות נרחבת של המחוז הדרומי של המשטרה באזור רמת חובב. חשוד אחד, החתן שבעקבות חתונתו ביישוב שגב שלום נערכה התהלוכה, נעצר ומאוחר יותר שוחרר למעצר בית. שני מעורבים נוספים עוכבו לחקירה.

לאחר המבצע הלילי של משטרת מחוז הדרום ולוחמי משמר הגבול, במשטרה הבהירו כי "הפעילות תימשך עד למעצר כלל המעורבים". 

בתיעודים שפורסמו, נראה צעיר יורה מתוך טרקטורון נוסע באזור מגורים, כשלצדו נוסעות מכוניות נוספות. בעת המקרה, דווח למשטרה על ירי באוויר בתל שבע ועל ירי בכביש 40 סמוך לצומת אוהלים, ובעקבות זאת פתחו כוחות המשטרה בסריקות. לאחר פעילות מודיעינית סמויה וגלויה של המשטרה אותרו החשודים במעורבות בירי.

"תחושה ‏של 'מערב‏ פרוע'"

"אלה סרטונים קשים, אנחנו לא רגילים לראות דברים כאלה", אמר מופיד אבו סווילם, בן דודו של החתן, לחדשות עשר. "רעולי פנים ירו באמצע הכביש, הם לא מהמשפחה ואנחנו לא יודעים מי אלה. אנחנו מוקיעים את זה. החתן לא היה מעורב, הוא אמור היה לטוס לירח דבש, אני חושב שנעשה לו עוול". 

כמו כן, היום אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון הוועדה לענייני המגזר הערבי כי "יש לנו מדינה אחת, גם מבחינת ההזדמנויות שלה וגם מבחינת החוק שלה. החוק חל על כולם, ואנחנו לא מוכנים לסבול הפרות חוק, ופועלים נגדן כפי שהנחיתי אתמול את השר לביטחון פנים, לפעול נגד פורענות ונגד ירי, כפי שראינו. זה משתלב באותה תפיסה - מדינה אחת, חוק אחד - ונמשיך כך".

 רוביק דנילוביץ'
 

רוביק דנילוביץ' (קובי גדעון)

 

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' פנה בנושא לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, וטען כי "חבורת בני מיעוטים, באופן מופגן ובלי כל חשש, נהגה בפראות בכבישי הנגב תוך יריות מנשק אוטומטי לעיני כל. מדובר בחציית קו אדום שאסור לעבור עליה לסדר היום". דנילוביץ' קרא "לגדוע לאלתר תופעה חמורה זו מהשורש ולטפל בה במלוא התקיפות, ביד של ברזל". 

ראש המועצה האזורית רמת הנגב פנה גם הוא לארדן ואלשיך, וטען כי "תחושת הריבונות של מדינת ישראל בחלקה הדרומי של הארץ מעורערת,‏ולצערי על ‏אף ‏שיתוף‏ פעולה ‏מיטיבי ‏מצד ‏משטרת ‏ישראל ‏בשטח,‏ נראה‏ שאין ‏בכך‏ די". לדבריו, "‏ברור ‏הוא ‏שנקודת ‏התורפה ‏המרכזית ‏היום ‏היא ‏כבישי ‏הדרום, ‏והיעדר‏ נוכחות ‏של ‏ניידות‏ בכבישים ‏אלו ‏מאפשרת ‏תחושה ‏של 'מערב‏ פרוע'".