חרדים שותים בירה בפאב השכונתי, חדשות עשר

חיי לילה וערבי שירה: "לחרדים כבר לא אכפת מה יגידו"

חרדים רבים יותר מתקרבים לאורח החיים החילוני בשנים האחרונות: "טבעי שצעיר יצא לשתות בירה עם החברים שלו" • פרק ראשון בסדרת הכתבות "נושאי המגבעת"

בפרק הראשון בסדרת הכתבות "נושאי המגבעת", בחנו את תופעת החרדים החדשים, דור צעיר שלא חושש לבלות בפאב, להגיע לערבי שירה ולהתלבש מעט פחות צנוע.

דב אייכלר, בן 29, וחבריו, יצאו כדבר שבשגרה לפאב כדי לשתות בירה. דב מסביר שבחברה החרדית בילוי שכזה לא נהוג. "למרות זאת, יש אוכלוסייה חרדית שכבר יותר ויותר יוצא לשתות לבלות, וזה טבעי שצעיר ירד לשתות בירה עם חברים שלו", הסביר.

זוג חרדי בשיט בירקון
 

זוג חרדי בשיט בירקון(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שר האוצר האמריקני יעמוד בראש המשלחת לטקס העברת השגרירות

פירוז גרעיני בקוריאה: האם טראמפ יצליח איפה שקודמיו נכשלו?

הותר לפרסום: ראש עיריית דימונה נחקר בחשד להטרדות מיניות

"יש תהליך טבעי שקורה כמו במגזר החילוני", המשיך דב. "יוצאים יותר לבלות, יש יותר פנאי, וגם בחברה החרדית יוצאים לשתות בירה". "פעם חרדי היה פוחד מה יגידו", אמר מתן ויינר. "היום הוא לא פוחד, לא איכפת לו מה החילוני יגיד עליו או מה החרדי יגיד עליו".

"רוב החרדים הצעירים החדשים שאני מכיר, לא אוהבים את ההגדרה הזאת ומתנערים ממנה", סיפר העיתונאי החרדי אלי ביתאן, מגיש התוכנית "מנדי ביתאן" ברדיו "כאן מורשת". "בשביל תיווצר זהות צריך שתהיה גאווה, ואין גאווה, להיפך – יש תחושה שחרדים צעירים הם סוג של כישלון או שוליים".

ערבי השירה של "תרבות' - חרדים עושים תרבות" הם דוגמה לתרבות החרדית החדשה שנוצרה. ביתאן הבהיר כי "ברגע שיהיו קהילות מוסדות ואולי אפילו מפלגה של חרדים חדשים תהיה להם גאווה עצמית".