פרסום ראשון: צילומי לוויין חדשים של בסיס T4 הסורי שהותקף

בצילומים ניתן לראות חורים קטנים בגג המבנה המעידים על תקיפה ממוקדת. התקיפה שיוחסה לישראל, התמקדה במבנה בודד, בו היה ככל הנראה מערך המל"טים האיראני

פרסום ראשון: צילומי לווין שצולמו ע"י חברת "אימג'אסט" והגיעו לידי חדשות עשר מראות כי התקיפה בבסיס T4 הסמוך לחומס שבסוריה, ויוחסה ע"פ פרסומים זרים לישראל, הייתה ממוקדת וכירורגית.

מסביב למסלול של שדה התעופה הצבאי ישנם שלושה מתחמים: סורי, איראני ורוסי. התקיפה התמקדה במבנה אחד בלבד שבו היה ככל הנראה מערך המל"טים של האיראנים. ניתן לראות שמי שתקף השתמש בהרבה חימושים קטנים אך ממוקדים, ככל הנראה במטרה שלא לגרום לנזק סביבתי לא נחוץ.

תמונות לפני ואחרי תקיפת הבסיס בסוריה

תמונות לפני ואחרי תקיפת הבסיס בסוריה(אימג'אסט )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שר האוצר האמריקני יעמוד בראש המשלחת לטקס העברת השגרירות

בית המשפט קבע: לירן חג'בי ישלם למאי פאטל 140 אלף שקלים

הותר לפרסום: ראש עיריית דימונה נחקר בחשד להטרדות מיניות

בניגוד לדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" אין בתמונות ראיות לתקיפה של מערך ההגנה האווירי. ביום חמישי דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי התקיפה נועדה לפגוע במערך טילי נ"מ מתקדמים וכן בהאנגר של מטוסים ללא טייס. לפי הדיווח, המידע מגיע מגורמי מודיעין ומאנשים המעורים בפרטי התקיפה עוד דווח כי התקיפה בוצעה בהסכמה שבשתיקה מצידה של ארצות הברית, ואף כי בטרם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה על ההפצצה, הוא התייעץ עם הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ.

כמו כן, בשבוע שעבר חשפה מערכת הביטחון פרטים חדשים על המערך האיראני בסוריה, ועל רצונה לבצע פיגוע נגד ישראל. צה"ל חשף אמצעי לחימה אוויריים מתקדמים, בהם שימוש בכלי טייס בלתי מאוישים; העברת אמל"ח רב בכסות של ציוד הומניטרי; טיסות צבאיות במעטה של חברות תעופה אזרחיות מאיראן; וכאמור חשש לתקיפה של חיל האוויר של משמרות המהפכה נגד ישראל.

הסיוע האיראני של טהראן לדמשק החל יחד עם המלחמה מול המורדים. התחום המרכזי אותו מקדמת איראן הינה ההתבססות האווירית בסוריה שתאפשר פעילות איראנית ישירה מסוריה לתוך ישראל. זאת, בדומה לחדירת המל"ט האיראני החמוש לשטח ישראל בחודש פברואר האחרון.

  דיווח: זה הוא שדה התעופה אותו תקפה ישראל בסוריה
 

דיווח: זה הוא שדה התעופה אותו תקפה ישראל בסוריה( רשתות חברתיות)

 

כזכור, לפני כשבועיים פגעו טילי שיוט בשדה תעופה צבאי בחומס והביאו למותם של שבעה אנשי משמרות המהפכה האיראניים. התקיפה יוחסה לישראל, שסירבה להתייחס לדברים. גורם צבאי ישראלי אמר שלשום ל"ניו יורק טיימס" כי ישראל אחראית לתקיפה. "זאת הייתה הפעם הראשונה שבה תקפנו מטרות חיות איראניות - הן מתקנים והן בני אדם", אמר.

עוד אמר הגורם הצבאי בריאיון כי חדירת המל"ט החמוש לשטח ישראל, בעקבותיה התבצעה התקיפה, הייתה "הפעם הראשונה שאיראן עשתה דבר מה נגד ישראל – ולא באמצעות שליח. זה היה פתח לעידן חדש".