ג'נא ג'יהאד, בת דודתה של עהד תמימי מתעמתת עם חיילים, חדשות עשר

"לא נלך לשום מקום": בת דודתה של עהד תמימי מתעמתת עם חיילים

בסרטון נראית ג'נא ג'יהאד מאשימה את החיילים בירי על ילדים בנבי סלאח, ומצהירה: "פלסטין תהיה חופשית". עהד הואשמה בתקיפה והסתה לאחר שתועדה מכה חייל, וממתינה למשפט

ג'נא ג'יהאד, בת דודתה של עהד תמימי, תועדה בסירטון כשהיא מתעמתת עם חיילי צה"ל בנבי סלאח, כפר מגוריה.

"פלסטין תשוחרר - בין אם תרצו בזה ובין אם לא", צועקת ג'יהאד לחיילים ולמצלמה בערבית, "ביום מן הימים הדבר הזה הולך להתגשם. זה המסר שלנו - אנחנו נישאר כאן ולא נלך לשום מקום". בהמשך, בת דודתה של הנערה שתועדה סוטרת לחייל, עוברת לאנגלית. "הטרוריסטים האלה מגיעים לאדמה שלנו ומנסים להרוג ילדים ולפצוע אותם", אומרת ג'נא, "מפה אני שולחת את המסר, פלסטין תהיה חופשית".

 ג'נא ג'יהאד, בת דודתה של עהד תמימי מתעמתת עם חיילים
 

ג'נא ג'יהאד, בת דודתה של עהד תמימי מתעמתת עם חיילים (חדשות עשר)

 

לפני כחודשיים דחה בית המשפט הצבאי בעופר את בקשתה של עהד תמימי להישפט בדלתיים פתוחות, למרות היותה קטינה. הנימוק להחלטת בית המשפט הוא הגנה על תמימי בת ה-16, אך הסנגורית המייצגת אותה טוענת אחרת.

"מוזר שבית משפט החליט, לאחר שעהד נשלחה למעצר עד תום ההליכים ושמה כבר פורסם מכבר, שטובתה זה לנהל משפט הרחק מהעין הציבורית", אמרה עורכת הדין גבי לסקי, "ההחלטה הזאת אמורה להגן על עהד, אך במקום זאת היא מגנה על בית המשפט".

נגד תמימי הוגש כתב אישום בגין תקיפה והסתה. היא הואשמה בחמישה מקרים נוספים בהם תקפה את כוחות הביטחון, פרט למקרה שתועד. בנוסף הואשמה תמימי בהסתה בפייסבוק לביצוע פיגועים, כמו כן הוחלט על מעצרה של תמימי עד תום ההליכים. עוד קבע בית המשפט כי הדיון הבא ייערך ב-11 במרץ.

 עהד תמימי בדיון בבית המשפט הצבאי
 

עהד תמימי בדיון בבית המשפט הצבאי (חדשות עשר)

 

עורכת הדין המייצגת את תמימי גם פנתה בחודש שעבר ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לחקור טענות להטרדה של תמימי מצד החוקרים והתייחסויות שלהם למראה החיצוני שלה. עם זאת, לדברי עו"ד גבי לסקי, "התלונה הועברה למח"ש, על ידי היועמ"ש ובמח"ש נאמר לי שאין להם סמכות לחקור את אותו קצין אמ"ן מאחר ואין מדובר בשוטר. על כן, פניתי שוב ליועמ"ש על מנת שהגורם המוסמך לחקור יפתח בחקירה".

"מאז, על אף שמדובר בחקירה פסולה בה חוקר אמ"ן איים במפורש לעצור קרובי משפחה של קטינה במידה והיא תמשיך לשמור על זכות השתיקה, ובה אותו חוקר ניצל את מעמדו בחקירה והתייחס למראה החיצוני של נחקרת קטינה תוך הפרה בוטה של החוק, טרם נפתחה חקירה אצל הגורמים המוסמכים כנגד מי שהציג עצמו כחוקר אגף המודיעין בצה"ל", הבהירה לסקי.