פרסום ראשון: מסמך רגיש מתוך חקירתו של רונן ביטי נמצא ברחוב

בעל מאפייה בירושלים מצא דף ובו תמלול חקירת אבי כוכבת הילדים, שחשוד בהטרדה מינית. בין השאר מופיעים פרטי אחת המתלוננות. הנסיבות שהובילו למציאת הדף עדיין לא ידועות

  • פורסם ב:
  • 22/04/2018 11:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/04/2018 13:41
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

פרסום ראשון: דף מתוך חקירתו של רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, ובו תיאור החקירה וכן גם פרטי אחת הקטינות שעל פי כתב האישום הטריד, נמצא הבוקר מתגלגל ברחובות ירושלים על ידי בעל מאפייה.

"מדובר בפרטים הכי שמורים של החקירה", אמר לחדשות עשר האזרח שמצא את המסמך, "מצאתי את זה בשש בבוקר מתגלגל ברחוב. זה נראה לי דבר לא אחראי".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לאחר הפלת רחפן בארמון - צפויים חוקים חדשים בערב הסעודית

בנט מאתגר את נתניהו: יציג לוועדת השרים את פסקת ההתגברות

בן 4 זומן להתייצב כעמית בחבר מושבעים ונאלץ לוותר - בגלל הגן

כך למשל, ניתן לראות כי אחת החוקרות של ביטי שאלה אותו: "בתאריך 9 בנובמבר 2017, X מספרת על מבחן בבית ספר שעשתה ואתה כותב לה 'אצלי ציון נכשל... בגלל אתמול... ועדיין מרגיש... אתן צ'אנס לתקן היום...'. X שואלת 'למה נכשל?' ואתה עונה לה: 'אמממ כאבים דארלינג.... אז יש צ'אנס בערב שאתן לך הזדמנות לתקן". בהמשך אף תוהה החוקרת: "אם היית רואה הודעה כזו מבחור בן 47 לטלפון של X, מה היית מבין?" וביטי משיב: "אני בניגוד אליכם לא יוצא במסקנות כפי שאתם יוצאים".

 מסמך מתוך חקרירתו של רונן ביטי

מסמך מתוך חקרירתו של רונן ביטי(חדשות עשר )

 

יש לציין כי חומר החקירה, אליו שייך המסמך, לא נמצא בשלב משפטי זה בשימוש המשטרה, אלא בפרקליטות וצוות ההגנה.. החקירה אגב, התנהלה במחוז מרכז. עורכי דינו של רונן ביטי, שרון נהרי ורותם טובול מסרו בתגובה: "זו החקירה של רונן. לא מבינים איך זה הגיע ולאן. אנחנו לא הוצאנו חומרים מהתיק. ממש מוזר ודורש בדיקה". חברת הכנסת מיכל רוזין פנתה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקשה ממנו לפתוח בחקירת נסיבות האירוע.

עורכות הדין ד"ר דנה פוגץ' וענבר קידר ברוך, המייצגות את אחת הנפגעות בתיק, דורשות לחקור את כל הגורמים מהם יכולה הייתה להגיע חקירת המשטרה לרחוב. "הפצת פרטיה של נפגעת עבירת מין היא עבירה פלילית ויש להתייחס כך למקרה זה. לצערנו, התגובה המיידית של משפחת הנפגעת אותה אנו מייצגות היא אובדן האמון במערכת המשפט, שנועדה להגן על הנפגעות ולא לחשוף אותן לפגיעה נוספת", אמרו השתיים.

עוד ציינו כי "התחושה כרגע, עד שייחשף המקור ממנו דלף המידע, היא של חשש כבד לפרטיותה ולשלומה של הנערה. משפחת הנפגעת מבינה כיום מדוע נפגעות אינן ששות לשתף פעולה עם הרשויות והדרך היחידה להחזיר אמון היא בחקירה יסודית של ההדלפה, גם אם מדובר בעורכי דין או בשוטרים".

עורכת הדין דנה פוגץ המייצגת את אחת המתלוננות

עורכת הדין דנה פוגץ' המייצגת את אחת המתלוננות (סטודיו סקייליין)

 

כזכור, נגד ביטי הוגש לפני כחודש כתב אישום בגין עבירות מין בתשע קטינות וכן בגין איומים. העבירות שבהן הוא מואשם ביטי הן מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, מעשה מגונה בפני קטינה מתחת לגיל 16, הטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15 ואיומים.

על פי האישום ביטי הכיר את הנערות בקבוצת ווטסאפ שהקים למעריצי הבת, בשם "ביטי אימפריה". הוא פנה אליהן בהודעה פרטית ושכנע אותן להעביר את השיחה לאפליקציית טלגרם.

לפני שבוע בית המשפט המחוזי בלוד דחה את ערעור המדינה בעניינו של ביטי והחליט לשחררו למעצר בית. זאת לאחר ששבוע לפני כן כבר הורה על שחרורו, אך המדינה הגישה ערעור והוא נשאר במעצר, כאמור, עד השבוע שעבר.