בנט מאתגר את נתניהו: יציג לוועדת השרים את פסקת ההתגברות

שר החינוך הודיע כי בתחילת השבוע יעלה לאישור נוסח חקיקה לפיו ידרש רוב של 61 ח״כים כדי לאשר מחדש חוק שנפסל על ידי בג״ץ. מאות הפגינו אמש בי-ם נגד המהלך המסתמן

הקרב על בג"ץ: שר החינוך נפתלי בנט הודיע הבוקר (ראשון) כי ביום ראשון בעוד שבוע תובא פסקת ההתגברות לאישור ועדת השרים לחקיקה, טרם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת.

הנוסח שיובא בפני הועדה הוא הפסקה המורחבת, לפיה ידרש רוב של 61 ח״כים כדי לאשר מחדש חוק שנפסל על ידי בג״ץ. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להתנגד לנוסח, לאחר שבשבוע שעבר הודיע כי יתמוך בפסקת התגברות בתנאי שתעבור ברוב של 70 חברי כנסת.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

החיסול במלזיה: משפחת המהנדס רוצה להביא גופתו לקבורה בעזה

בן 4 זומן להתייצב כעמית בחבר מושבעים ונאלץ לוותר - בגלל הגן

אביב רטוב: גשם ברחבי הארץ; התחזית: קריר מהממוצע

בנט אמר כי "לפני מספר שבועות הודעתי לראש הממשלה שיש לקדם את החוק אך לצערי, לא רק שהחוק שהצענו לא עלה לדיון, אלא שגם שום חוק אחר לא עלה במקומו. לאחר שנים של סחבת, דיונים וועדות הגיע הזמן לבצע". כזכור, נתניהו ביקש לדחות את המהלך כדי להיפגש עם נשיאת העליון אסתר חיות ו"ללמוד את העניין".

 ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט(רויטרס )

 

בתחילת השבוע שעבר הוחלט שההצעה לחקיקת פסקת התגברות תעלה להצבעה במהלך המושב הקיץ הקרוב של הכנסת. "אנחנו פועלים כדי להבטיח איזון בין הרשות המחוקקת לשופטת. הנושא שאנחנו דנים בו הוא כבד משקל ואנחנו נמשיך לדון בו בשבועות הקרובים כדי להגיע להחלטה בהקדם", אמר נתניהו במהלך פגישת ראשי המפלגות.

ראשי מפלגות הקואליציה צפויים להיפגש היום עם השר משה כחלון, השוהה כעת בחו"ל, על מנת לשמוע את דעתו בנושא. ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון נפגשו בארבע עיניים במהלך ישיבת הממשלה. מקורות בקואליציה מסרו כי השניים הגיעו למתווה מוסכם להמשך הדיונים בנושא. נתניהו יקדם ככל הנראה פסקת התגברות מורחבת, בתוך מספר דיונים מהירים.

אמש הגיעו מאות מפגינים לרחבת בית המשפט העליון בירושלים ובנו שרשרת אנושית סביב מבנה ביהמ"ש, במחאה על כוונת הממשלה לחוקק את פסקת התגברות שתגביל את כוחו של בג"ץ. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, נשא דברים בהפגנה: "בית המשפט הוא של העם ומשרת את העם. אנחנו לא ניתן לפגוע בו. לא במילים ולא ב-D9. השרשרת אנושית היא חומה משותפת של כולנו, שמסמלת את הגנת העם על בית המשפט שלו. בית המשפט שמגן על העם מפני עריצות שלטונית. הגענו לכאן הערב מכל קצוות הארץ, לומר לשופטי ישראל: בקרב הזה על פניה של ישראל הדמוקרטית - אתם לא לבד".