במאי טקס המשואות: רגב ידעה שמקורבה שימש יועץ לחברת ההפקה

לאחר ששרת התרבות טענה שלא ידעה כי מאיר סוויסה שימש כיועץ בטקס, סוויסה עצמו, המפיק והבמאי הבהירו שהיא ידעה ואף יותר מכך - ערכה שינויים לפי המלצתו

מאיר סוויסה משמש כבר כמה שנים יועצה הקרוב של השרה מירי רגב. בחודשים האחרונים הוא עשה זאת בלי תמורה כספית – תדרך כתבים, הוציא תגובות לתקשורת, סייע בכתיבת נאומים. שלשום (שישי) פרסמנו בתוכנית "שישי" עם אילה חסון שבמקביל אותו סוויסה נבחר על ידי "בנדה הפקות", החברה שנבחרה על ידי משרד התרבות להפיק את טקס המשואות, לשמש יועץ תוכן לאירוע תמורת כ-20 אלף שקלים.

במענה לפניית חדשות עשר ללשכתה של רגב, נמסר שלשום כי "לשרה מירי רגב ולמנכ"ל המשרד לא היה ידוע עד לרגע זה כי סוויסה הועסק בצורה כזו או אחרת על ידי בנדה", אלא שסוויסה עצמו, המפיק הראשי של הטקס יגאל בן דוד והבמאי הראשי רן צחור הבהירו שרגב ידעה ואף יותר מכך. "לפעמים השרה אמרה אחד ומאיר אמר שתיים ושלוש, גם אם זה היה מנוגד לדעתה. הוא גם הצליח להעביר דברים שאני לא הצלחתי להעביר אצל השרה", כך לדברי רן צחור, הבמאי הראשי.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

הון-שלטון, גרסת המייסדים: ההטבות לחברים העשירים של בגין ופרס

מרקל לחדשות עשר: הפליטים מביאים לגרמניה אנטישמיות מסוג חדש

מות הנער בן ה-15 בהפגנות ברצועה: צה״ל יבדוק כיצד בוצע הירי

 השרה מירי רגב כשברקע יועצה מאיר סוויסה
 

השרה מירי רגב כשברקע יועצה מאיר סוויסה( חדשות עשר)

 

בבקשה שהגיש משרד התרבות לחשב הכללי, במסגרת הליך פטור ממכרז ל"בנדה הפקות", אין אזכור לכוונה להעסיק את מקורבה של רגב כיועץ תוכן לחברה, מה שמעלה את השאלה - האם כבר אז הייתה כוונה כזו והיא הוסתרה מהאוצר? התנועה לטוהר המידות פנתה הערב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיבדוק חשד לביצוע עבירות פליליות בפרשה, ובתנועה לאיכות השלטון מכינים פניה למבקר המדינה. "לטעמי יש כאן עבירה של הפרת אמונים ולכל הפחות יש כאן עבירה חמורה של ניגוד עניינים", אמר עו"ד אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון.

מבנדה הפקות נמסר כי "סוויסה הוא איש מקצוע מצוין שנבחר ללא קשר לשרה רגב", סוויסה מסר כי "נבחר בשל כישוריו המקצועיים וכי מדובר בתשלום על הוצאות בלבד".

תגובת שרת התרבות, מירי רגב: "משרד התרבות והספורט חוזר ומדגיש מרכז ההסברה פרסם מכרז לבחירת מפיק לטקס המשואות לשלוש שנים עם אופציית מימוש מדי שנה. המפיק שנבחר הוא יגאל בן דויד (בנדה) שמעסיק אנשים ויועצים על פי שיקול דעתו בהתאם למכרז בו זכה. הבקשה לוועדת הפטור עליה דיווח הכתב הייתה אך ורק להגדלת המסגרת התקציבית ולא מעבר, מכאן שעל פי הנוהל בשום שלב לא נדרש המפיק לדווח על העסקת יועצים בשכר. מאיר סוויסה אינו מועסק בשכר על ידי המשרד מזה זמן רב".

עוד נמסר כי "אמנם מאיר סוויסה היה נוכח בצמתים שונים של ההפקה אך לשרה מירי רגב ולמנכל המשרד כפי שנמסר לא היה ידוע שזה נעשה בשכר וגם לא היה צורך בכך בהינתן שזה בסמכותו הבלעדית של המפיק. השרה מוקירה את כישוריו של מאיר סוויסה יכולותיו ותרומתו והבחירה של המפיק בו ראויה ומובנת".