קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, חדשות עשר

בראשון במהדורה: ריאיון בלעדי עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל

האישה החזקה בעולם דיברה על היחסים המורכבים בין המדינות והתייחסה לכך שמדינתה לא השתתפה בתקיפה בסוריה: "ישנן דרכים שונות בהן ניתן לקחת אחריות" • צפו בקטע מדבריה

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, האישה החזקה בעולם והידידה הטובה והותיקה של ישראל באירופה, לא מרבה להתראיין, במיוחד לא לתקשורת הזרה, אך היא חרגה ממנהגה, ובריאיון בלעדי לחדשות עשר דיברה על היחסים המורכבים בין שתי המדינות ועל מספר נושאים נוספים העומדים בסדר היום העולמי.

במסגרת הריאיון הסבירה מרקל מדוע גרמניה לא השתתפה במתקפה המשולבת נגד מתקני הנשק הכימי של אסד: "בנאט"ו יש חלוקת עבודה, יש דברים שמדינות אחרות עושות ויש דברים שאנחנו עושים והן מברכות אותנו. לכן, מצד אחד חשוב שאנו מאוחדים למען איסור השימוש בנשק כימי ומצד שני ישנן דרכים שונות שבהן ניתן לקחת אחריות". עוד הוסיפה קנצלרית גרמניה כי "המתקפה על הסוריה הייתה הכרחית ומידתית" וכי היא "מקווה שיחד נצליח למנוע את שחיקת אמנת הנשק הכימי בצורה הטובה ביותר".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

חרב מימי הצלבנים ומטבעות ביזנטיים: אלה מחפשי המטמון הישראלים

טרגדיה בדרום: נקבע מותו של פעוט כבן שנתיים שטבע בבריכה

המפלגה הדמוקרטית תבעה את רוסיה וקמפיין טראמפ בשיבוש הבחירות

 קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל
 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (רויטרס)

 

הריאיון עם מרקל, שהייתה לקנצלרית הראשונה שהציבה את ביטחון ישראל בראש סדר העדיפויות הגרמני, יעסוק בשורה של נושאים, בהם החשש מהתחזקות איראן, השימוש בנשק כימי שעשה הנשיא הסורי בשאר אסד נגד בני עמו, שאלת האנטישמיות הגואה ופרשת הצוללות.

ביום ראשון במהדורה המרכזית הריאיון הבלעדי עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.