ליברמן: "לא כדאי לאיראנים לנסות אותנו, לא זוכר כזאת מוכנות"

שר הביטחון הגיב לדברי סגן מפקד משמרות המהפכה, לפיהם ״הידיים של איראן על ההדק והטילים מוכנים לשיגור". על האירועים בעזה: "המסר מחלחל – יש בצד השני פחות התלהבות"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר היום (שישי) בצפון באזור מעבר קרני שבצפון רצועת עזה. ליברמן התייחס למתיחות עם איראן ולעימותים סמוך לגדר הרצועה במחאות "צעדת השיבה".

"אני מציע לכל אלו בגבול הצפוני באמת לחשוב היטב מה הם עושים", אמר שר הביטחון, "ממש לא כדאי להם לנסות את צה"ל, ולא את מדינת ישראל. אנחנו מוכנים לכל תרחיש. אנחנו מוכנים לתרחיש רב זירתי ואיני זוכר מעולם כזאת מוכנות וכזאת נכונות. גם בצבא וגם בקרב עם ישראל".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הפלסטינים מדווחים: הרוג מאש צה״ל בהפגנות בצפון הרצועה

לכבוד חגיגות ה-70: הממשלה התכנסה לישיבה בבית העצמאות

ברקע המתיחות: רוסיה - טראמפ הזמין את פוטין לפגישה

 שר הביטחון ליברמן בסיור בצפון רצועת עזה
 

שר הביטחון ליברמן בסיור בצפון רצועת עזה (חדשות עשר)

 

על צעדות השיבה אמר ליברמן: "חבל להם על הזמן, חבל על בזבוז המאמץ. אני מצפה שתושבי עזה ייקחו את גורלם בידם ושחמאס לא יוליך אותם שולל".

"יש פה הרבה טרור ומשתמשים בכל מיני כיסויים למיניהם, גם בעיתונאים וגם באנשי הסהר האדום", הוסיף שר הביטחון, "עכשיו הסתכלנו במשקפת וראינו את האנשים שנמצאים בחזית, חלק כבר זוהו כפעילי חמאס, כפעילי ג'יהאד, טוב לראות שהציבור פחות ופחות נענה לקריאת חמאס ואתה רואה פשוט פעילים, מקבלי משכורת שבאים ומתחת לבגדים האזרחיים יש שם נשק והכוונה היא כוונת טרור, חבלה".

"אנחנו מנהלים קרב עיקש שבת רביעית ברציפות", הסביר ליברמן, "מה שחייבים להבין בצד השני, זה שיש פה צבא נחוש, מיומן, שמאחוריו יש עם נחוש שמגבה את הצבא וגם כאן יש את תושבי עוטף עזה נחושים שמוכנים לתת אורך נשימה להצבא, ואת השילוב הזה אי אפשר לנצח".

 בכירים של צה"ל בגבול רצועת עזה
 

האלופים פולי מרדכי וניצן אלון בגבול רצועת עזה (חדשות עשר)

 

סגן מפקד משמרות המהפכה האיראנית, חסן סלאמי, שלח היום מסר תקיף כלפי ישראל ואיים כי ארצו לא תהסס לשגר טילים נגד ישראל, במידה וזו תפעל נגד איראן. זאת, ברקע תקיפת הבסיס T-4 האיראני שבסוריה לפני כשבועיים, שיוחסה לישראל.

״הידיים שלנו על ההדק והטילים מוכנים לשיגור", אמר סלאמי, "ברגע שהאויב יבצע פעולה כלשהיא נגדנו - נשגר את הטילים. אנו מכירים אתכם, הנזק שייעשה לכם הוא כביר". "ההתנגדות היום חזקה הרבה יותר", הוסיף סגן מפקד משמרות המהפכה, "אל תטעו לחשוב שהמלחמות החדשות יהיו כמו מלחמת לבנון השנייה. בסיסי חיל האוויר שלכם בטווח האש שלנו, כל האדמות 'הכבושות' בטוח האש״.

מוקדם יותר, התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת הממשלה למתיחות עם איראן. "אנחנו שומעים את האיומים מאיראן, לוחמי צה"ל ערוכים לכל תרחיש", אמר נתניהו, "נגבה את המחיר ממבקשי נפשנו, צה"ל נכון למשימה".

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו בצהריים  כי שני מפגינים נהרגו ועוד כ-40 נפצעו, מירי של כוחות צה"ל בתחילתן של הפגנות "צעדת השיבה", שצפויות להימשך לאורך היום. כ-1,500 מפגינים בסמוך לגדר, ומיידים אבנים ואמצעים שונים נגד כוחות הביטחון, שמשיבים בירי חי ובאמצעים לפיזור הפגנות. 

מוקדם יותר הבוקר הטיל צה"ל באמצעות מטוסים כרוזי אזהרה מהתקרבות לגדר, מניסיון לפגוע בה ומניסיונות לבצע טרור. בכרוזים, שפנו לתושבי עזה, נכתב: "הנכם משתתפים בהפרות סדר אלימות. חמאס מנצלת אתכם לביצוע פעילות טרור. צה"ל מוכן לכל תרחיש".